Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inszomniával mit tudok kezdeni?

Inszomniával mit tudok kezdeni?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok és már napok óta nem tudok rendesen aludni. Lefekszem mindig maximum 11kor, de teljesen mindegy, mert éjszaka 2 óráig legalább vergődöm. Már nagyon rosszul vagyok, se az iskolában (online, még mielőtt kötekedne valaki) , se edzésen nem tudom azt nyújtani amit szeretnék. Fáj a fejem és szörnyen fáradt vagyok. Gyakran van ilyen, időközönként előjön. De olyan is van, hogy nagyon jókat alszom, csak sokkal ritkábban. Ma is aludtam 7 órát állítólag, de az okoskarkötőm mérte, hogy csupán felszíni alvás volt, és hogy nagyon alacsony a mélyalvásom. Mit lehet ezellen tenni? Nem stresszelek, nem változott semmi az életemben. Segítsetek kérlek, nagyon fáradt vagyok!
2021. ápr. 29. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Néhány felszínes tanáccsal tudok csak szolgálni.

Tehát lefekvés előtt fél-egy órában már ne nyúlj a telefonodhoz semmiképp.

Alakíts ki egy napi rutint. Ugyan akkor feküdj ha lehet és ugyan akkor kelj ha lehet.

Esetleg még törekedhetsz a minél egészségesebb étkezésre is.

El alvásnál ki próbálhatod a zene hallgatást. Hallgass akár nyugtató ​zenét de ha a kedvenc számaid hallgatod is rendben van. Én is Rammstein-re alszok el.

Szorítok Neked!

2021. ápr. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hálás vagyok, már ennyiért is.
2021. ápr. 29. 09:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kis kiegészítésként annyit írnék, hogy a lefekvés előtti két órában már ne egyél, és vacsorára már csak könnyű ételeket fogyassz.

Illetve nem tudom milyen telefonod van, van amiben alapból van, de ha neked nincs akkor van erre rengeteg applikáció, kékfényszűrés. Lefekvés előtt 1-1.5 órával már kapcsold be.

Van egy technika, amivel a katonák aludtak el a háború idején: először beállítod a légzésedet, utána pedig fentről lefele, vagy fordítva elkezded ellazítani tudatosan az izmaidat. Közben nem agyalsz semmin, csak erre koncentrálsz. 1-5perc alatt el lehet így aludni.

Esti rutin: ugyanúgy kint a reggeli. Legyen egy 10-30 perces rutinod, amin nem változtatsz sosem, így mikor hozzászoksz, és elkezded csinálni, a szervezeted tudni fogja, hogy alvás lesz.

Sokat segíthet még, ha este összeírod, hogy másnap milyen feladataid lesznek, esetleg meg is tervezed a napodat.

Az viszont nagyon jó, hogy edzel is, és hogy próbálsz egy idősávot tartani, ezek tényleg nagyon fontosak.

Szedhetsz esetleg még Magnéziumot és B vitaminokat, lefekvés előtt néhány órával, ezek nyugtatják az idegrendszert.

Jó, hogy van okosórád, de ne bízz meg benne teljesen. Én ma aludtam 7.5 órát, és 1:14 mélyalvást írt rá, közben pedig tök jót aludtam. Mutathat azért egy nagyjábóli értéket, de ha elmozdul alvás közben, akkor nem úgy mér.

2021. ápr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek.

Igazából szinte mindent úgy csinálok, ahogy mondtátok, van kékfényszűrő a telefonomon, nem eszek este 7 után, próbáltam a katonai módszert, általában ugyanakkor kelek és fekszem, van esti rutinom.

Amik viszont nem egyeznek, azokon megpróbálok változtatni, mert még mindig nagyon rosszul érzem magam, pedig ma produktívnak kéne lennem.

A fáradtságot lehet enyhíteni esetleg? Kávé vagy energiaital nélkül?

2021. ápr. 29. 10:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Fúh, hát nem egyszerű akkor a helyzet. Lehet amúgy ez hormonális alapú is, ha nem múlik/javul, érdemes lehet orvost megkérdezni erről.

Nekem a C vitamin szokott segíteni, mert az segíti az energiaáramlást a testben (1500mg-ot szedek minden nap). Egy kis nyújtás is jót tehet, mert fokozza a vérkeringést. Szellőztess minél többet (amúgy ez lemaradt, hogy lefekvés előtt minimum 10perc szellőztetés). Ha van kert, menj ki sétálni egyet, ha nincs, akkor az utcára (bár maszkban nem lesz olyan jó a levegő sem). Igyál sok vizet, kerüld a cukros ételeket. Ugyan megemelik hirtelen a vércukorszintet, amitől úgy érzed, hogy van energiád, de amint kiürül, csak még fáradtabb leszel. Nagyon mást én sem tudok, nyilván egy kávé/energiaital sokkal többet ad, de könnyű ráfüggeni, és egy fejlődésben lévő szervezetnek nem is nagyon van erre szüksége.

2021. ápr. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kezdem kicsit elveszíteni a reményt, mert szedek C vitamint és egész éjjel nyitva a szobám ablaka, plusz sokat sétlágatok a parkban anyával.

Kiegyensúlyozott életem van, és mégis.

De ma majd kipróbálom a zenehallgatást, veszek magnéziumot meg B vitamint, és lefekvés előtt már nem nézek a telefonomra.

Köszönöm szépen nektek, hogy mepróbáltatok segíteni.

2021. ápr. 29. 10:45
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen.

Remélem, ezek majd segítenek, és/vagy kis idő múlva elmúlik ez az állapot.

2021. ápr. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Figyelj csak, ezt próbáld meg meghallgatni el alvás előtt;


[link]


Feküdj le kényelmesen, nyugodtan és csak legyél a semmiben. Engedd el mindened. Ha rá tudsz hangolódni erre a zenére, jobb lesz. Nekem ez az egyik el alvós zeném.

Ohh és ha lehet, fülessel tedd.

"Na Jó éjt"🤗

2021. ápr. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!