Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Regisztráljak az oltásra és...

Regisztráljak az oltásra és be adassam magamnak, hogy újból tudjam élni az életemet?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hetekben egyre jobban gondolok rá, hogy talán még is be kellene magamat oltatni, mert már lassan mindenhez kérni fogják a védettségi igazolványt.

pl... Unokatestvérem pár napja volt egy állásinterjún és meg kérdezték tőle hogy be van-e oltva ? Ha nem akkor mikor szeretné magát be oltatni. Nem kötelező, de cég vezetősége annak örülne ha egyre több olyan ember dolgozna náluk aki már meg kapta.

Nem kötelező, de mindenhez kérni fogják már szinte.

Ti mit gondoltok erről?



2021. máj. 4. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Engem bosszant ez az egész. Nekem nem egy ismerősöm is konkrétan az oltás után rosszabbul volt, mint a covidtól.


Nyilván nem vicc a covid, nem szabad elbagatelizalni sem, de eleve ezeknek a vakcináknak veszhelyzeti alkalmazási engedélyük van csak, és ezesetben szerintem mindnekinek joga lenne a döntéshez, hogy be akarja-e adatni magának vagy sem. Aki nem akarja, az lényegében nagyrészt magát és csak azokat veszélyezteti, akik szintén saját felelősségükre döntöttek így.

Aki pedig bizonyos egészségügyi okok miatt nem kaphatja meg az oltást, az örök életére mindentől el lesz tiltva? Nem értem :(


Az oltás hasznos, nem vagyok oltasellenes, de tényleg szűk egy év alatt dobtak össze valamit, amiért felelősséget sem vállalnak és azt gondolom, egy ilyet nem szabadna senkire sem rakenyszeriteni, sem direkten, sem indirekt módon a jogok vissza nem adasaval. Ha nem kötelező az oltás, akkor nem tartom ezt a zsarolást túl etikus dolognak.

2021. máj. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van védettségi igazolványom, fertőzés miatt, ettől függetlenül beoltatom magam. Hiszek a tudományban, hiszem, hogy a védőoltások felfedezése az egészségügy legnagyobb vívmánya. És vallom, hogy ha van egy olyan betegség, ami komoly problémákat okozhat (ebben az esetben különösen a poszt Covid), és lehet ellene védekezni, akkor ezt érdemes kihasználni.

És igen, egyre több munkáltató ismeri el ennek a jelentőségét.

2021. máj. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Hellmano ***** válasza:
11%
Ne törjetek meg én ezt mondom mindig! Látszik rajta, hogy te se adatnád be magadnak más esetben csak így a zsarolásoknak köszönhetően már szinte el is határoztad, hogy beadatod magadnak és még mennyi ember van így... ki kell tartani és nem engedni a zsarolásnak, hisz akkor Orbán nevet és tovább zsarolja, majd a fiatalabb generációt is és a végén ott leszünk, hogy nyomják, majd be a 12 év alattiakba is... Orbán szeme előtt most csak a foci eb meg az oltás szám növelése a cél mindenáron! Szinte belebolondult már az oltási számokba.
2021. máj. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Hellmano, vágod, hogy nem Magyarországból áll az egész világ?...Már megint ez a "aki beoltatja magát fideszes" elmebeteg szarság. De komolyan, ezt ti csak poénból mantrázzátok, vagy mivel nincsen semmilyen biológiai (vagy úgy globális) alapismeretetek ezzel takaróztok?
2021. máj. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha “betoji” vagy, akkor oltasd be magad a kínaival. Komolyan. A legrégebben megbízhatóan használt technológiával készült, a who egyetlen kérdése is az jelenleg, hogy vajon 60 év felett is véd-e megfelelően, 60 év alatt megfelelő immunválaszt vált ki, ehhez már van elég adat. Szó nincs arról, hogy ne lenne biztonságos. Az éves influenza oltás is ezen a technikán alapul meg egy rakás másik is, amit bébi korod óta megkaptál és nem hogy bajod nincs tőlük, hanem azok miatt vagy itt épen és egészségesen.
2021. máj. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

“Az oltás hasznos, nem vagyok oltasellenes, de tényleg szűk egy év alatt dobtak össze valamit”


A legújabb technológia is évek óta létezik, annyi, hogy ez az első éles bevetése. De nem egy éve dolgoznak rajta, hanem évek óta. Az, hogy épp a COVID miatt kerül bevetésre, részlet kérdés. De a másik két technológia még régebben velünk van, legrégebben a kínai technológiáját használjuk, pl az influenza oltásra,l. Amúgy az influenza évente változik így mindig újat kell “összedobni” szezonra, érdekes azt mégse találta meg még az alufólia sapkás hadsereg magának.

2021. máj. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az már régen rossz ha azért akarsz oltást hogy újra tudd élni az életed. Magad miatt oltasd magad ne mások miatt és más,, intézkedések,, hatására.
2021. máj. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es, kit érdekel ki miért oltatja be magát, a lényeg az, hogy be legyen. Ha a mozibajárás miatt, akkor azért, ha be van szarva, akkor azért, ha csak úgy, akkor azért, ha azt hiszi robotot csinál belőle az oltás, akkor meg azért...
2021. máj. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!