Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ajánljátok az oltást Covid-19...

Ajánljátok az oltást Covid-19 ellen?

Figyelt kérdés
21 éves nő vagyok, asztmám, vérnyomásom van, és elég sok allergiám van, például két fajta antibiotikumra, meg az algocalminra. Sok rosszat hallottam az oltások felől, hogy vérögképződést okoz, meg sok embernek jött ki tőle allergiás reakciója stb, és nem tudom bevegyem e az oltást... sok megosztó véleményt hallottam, még orvosoktól is, neten sok orvos ajánlja, míg a háziorvosom például ellenzi, sőt ő maga sem akarja bevenni... Én szerettem volna megkapni, mert a betegségeim miatt félek, hogy elkapom a koronavírust és esetleg nagyobb bajom lehet tőle, nem szívesen kerülnék az intenzívre, de nem is szívesen lennék rosszul/halnék bele az oltásba. Olyat is hallottam, hogy volt, aki beoltotta magát és meghalt Covidban utána... Tehát fogalmam sincs mit tegyek. Ti mit ajánlanátok? Bevennétek a helyzetemben, vagy várnátok még vele, hátha kijön egy jobb oltóanyag, vagy amíg lesz több fejlemény a meglevkkel kapcsolatban?

2021. máj. 5. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%

Nem beveszed, hanem felveszed az oltást. :)

Én beadatom. A 21. században a történelem és a meglévő biológiai alapismeretek birtokában kicsit vicces olvasni (és egyben kicsit borzasztó, és elszomorító is), hogy valaki nem hisz, és nem bízik a védőoltásokban.

2021. máj. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok oltás ellenes, egyáltalán nem. De ez egy olyan szer, amit teszteltek rendesen, mert nem volt rá idejük és ahogy olvastam több oldalon is, sok embernek baja lett tőle, többnek, mint általában más rendesen letesztelt oltásoktól.
2021. máj. 5. 19:08
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem mindenképp vedd fel az oltást.

Nem fogsz meghalni ez a lényege de ettől még megfertőződhetsz és fertőzhetsz is.

2021. máj. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
68%

Az asztmád miatt mindenképpen érdemes, ugyanis a covid pont a légzőrendszert támadja.

Most lehet regisztrálni kis ideig Szputnyikra, megbízható és biztonságos vakcina. Pfizer nem lesz egy ideig. Én is foglaltam időpontot Szputnyikra.

Az pedig, hogy miket olvasol a vakcinákkal kapcsolatban, kételkedve kezeld, mert az oltásellenes Gődényék keze is mélyen benne van ezekben a kommentekben.

23/f

2021. máj. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

#2: Mit értesz azon konkrétan, hogy nem tesztelték rendesen? Melyik fázist hiányolod, mit felejtettek ki szerinted? Mi az, amit a laikusok jobban tudnak, amihez jobban értenek, mint a szakemberek?


Kérlek, szánj rá időt, és olvasd ezt végig, minden le van benne írva ezzel kapcsolatban:


[link]

2021. máj. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Ez a nem tesztelték rendesen dolog bele is van írva abba amit aláírsz oltás előtt. És ha valami bajod lesz netán belehalsz vérrögbe sem tehet panaszt a családod. Pontosan ezért nem oltatom magam mert még kezdetleges az egész. Szomszéd is beoltatta magát a papa pár nap puff vérrög szevasz meghalt szegény :( mindenki maga dönti el olt e vagy sem engem nem érdekel. Én nem oltok és kész pedig én is asztmás vagyok allergia egy csomó.
2021. máj. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
ja, a mi szomszédunk is beoltatta magát, erre egy hét múlva elütötte az autó a macskáját, és a gyereke egyest kapott a suliban :( borzasztó ez az oltás.
2021. máj. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#6; Semmi ilyet nem kell aláírni!
2021. máj. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
szúrjad
2021. máj. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8

Érdekes nekem eddig minden ismerősöm ezt mondta hogy aláíratnak ilyet hogy saját felelősségre oltassz és ha lesz valami bajod nem tehetsz panaszt meg kb semmit.

2021. máj. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!