Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek kiugróan magas a...

Szerintetek kiugróan magas a koleszterin értékem? A háziorvosom azt mondja, nem. A munkahelyi orvos azt mondja, hogy azonnali közbelépést és kontrollt igényel.

Figyelt kérdés

Szerintetek kiugróan magas a koleszterin értékem? A háziorvosom azt mondja, nem, a munkahelyi orvos azt mondja, hogy azonnali közbelépést igényel.


Koleszterin 6.0

HDL Koleszterin: 1.59

LDL Koleszterin: 3.89


37 éves férfi vagyok. Az az érdekes, hogy nem eszem zsíros ételeket, disznóhúst, kolbászokat, szalonnát sem nagyon. Ha elém kerül egy rántott, zsírban tocsogó étel, akkor szalvétával felszívatom a zsírt, és a rántást is nagyrészt kidobom.

Ha megkínálnak otthon nagymama-féle húslevessel, arról is leszedem a zsírt.

Nem értem. Szerintem viszonylag egészségesen étkezem.


2021. máj. 9. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdéses. A HDL-LDL arányt kéne javítani a HDL javára. Nem feltétlen a zsír okozza az eltolódást, sokkal inkább a cukor és a feldolgozott szénhidrátok.
2021. máj. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
40%
Magas de nem tragikus a dolog. Ahogy az első írta egy kis szénhidrátszegény diétával javítható a helyzet.
2021. máj. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy szóltatok! Éppen arra gondoltam, hogy akkor most éppen még jobban lecsökkentem a húsételek fogyasztását, és inkább szénhidrátozok. De ezek szerint rosszul tettem volna.
2021. máj. 9. 14:42
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

Igen! Szénhidrátokból próbálj kevésbé feldolgozott, barna formákat választani, de ne nyerseket és ne pelyhesítetteket! A nyersek és a pelyhesítettek bánthatják a májad a rajtuk lévő avasság és mikrotoxinok miatt. Amiket főzni kell, azokat átmossa a víz, úgyhogy ilyen szempontból okésnak számítanak. A sütöttek megint nem teljesen jók.


Normális zsírokat nehéz enni. A házi kolbásszal, szalonnával nincs sok baj, szerintem, de az iparilag termelt hús, háát, attól nem hiszem, hogy javulni fognak az értékeid. A legjobb olyan húst szerezni, aminél tudod, hogy mit adtak az állatnak legalább kbra.


A növényi olajok megint problémásak, mert a legtöbb iparilag finomított, ami szerintem gané kategória. Lehet találni normálisakat is, de azok drágák és nehezen beszerezhetőek.


A gyümölcsökben zöldségekben nincs sok makrotápanyag, de kiegészítésként kötelezőek. Lehet, hogy pont ezek fogják átbillenteni az arányt.

2021. máj. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kiugróan magas szerintem. Az enyém 7, az LDL 6,23... Most derült ki, és még most leszek 30. Pedig én is eléggé odafigyelek az étkezésre, pl. cukrot pluszban egyáltalán nem eszem már hosszú évek óta és kenyérből is csak teljes kiőrlésűt, azt is csak reggel. De úgy látszik, nem feltétlenül az étrenden múlik, bár kétségtelenül fontos az is. Én most a rendszeres mozgást fogom beiktatni, jópár éve elég mozgásszegény az életmódom. Hiába járok szinte mindennap sétálni (tempós séta, 4-5 km), a jelek szerint ez kevés. A háziorvos már rám akart tukmálni egy csomó gyógyszert, de nem kértem. Elkezdtem szedni omega 3-at, meg rendszeresen iszom a tyúkhúros teakeveréket (alias érbarát tea, from Szabó Gyuri bá), és hát a rendszeres mozgás. Meglátjuk, mire lesz elég, 3 hónap múlva kell visszamennem. 29/F
2021. máj. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!