Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Glükozintolerancia orvos?

Glükozintolerancia orvos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet voltam terheléses cukorvizsgálaton és ezeket az érteteket kaptam:

Cukor: 0: 5.00 , 60: 9.5, 120: 8.7

Inzulin: 0: 6.9 ,60: 42,8 , 120: 68,8

HOMA :0.9


Felhívtam egy diabetalogust mert a doktornő beutalt, de azt mondta, hogy ez nem cukorbetegség ezzel nem kell csinálni semmit, csináljak egy Hemoglobin a1c vizsgálatot és ha magas az értéke telefonáljak vissza.


Mit csináljak ilyenkor? Ebből az állapotból milyen hamar alakulhat ki cukorbetegség? Szoktam nézni mindig a cukrom itthon, de sose ment 8 fölé .



2021. máj. 14. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Nincs olyan, hogy "Glükozintolerancia".

"Mit csináljak ilyenkor?"

Már leírtad.

"csináljak egy Hemoglobin a1c vizsgálatot és ha magas az értéke telefonáljak vissza."

2021. máj. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez meg nem cukorbetegség, csak az lesz, ha nem foglalkozol vele. 180g ch diéta. Keress egy dietetikust, aki elmondja hogyan kell étkezni, különben pár év, és beköszönt a diabetes.
2021. máj. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Érted mire gondoltam. Miért és ha nem lesz magas a szintje, az a1c nek, akkor ez így teljesen rendben van? 🧐
2021. máj. 14. 17:54
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval , akkor ez annyira nem vészes , sporttal és diétával kordában lehet tartani ugye?
2021. máj. 14. 17:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Mit mondtak végül?
2021. máj. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Laborba voltam , ugye teljesen jó volt. A1C is, szóval … nem tudtam vissza hívni az orvost. Endokrinologián voltam, ott azt mondták diéta és sport .
2021. máj. 25. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!