Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem elhízás miatti cukorbetegs...

Nem elhízás miatti cukorbetegség ?

Figyelt kérdés
Van itt olyan személy, aki nem volt túlsúlyos és cukorbeteg lett?

2021. máj. 15. 11:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Független a testsúlytól !Hiszen idegeredetű,ugyanis sokan evéssel tompítják az idegességüket,vagy a felnem dolgozott lelki problémájukat.
2021. máj. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Stresszes voltam 2005-ben, mert jelentősen csökkent a fizetésem az év tavaszán, az akkori politikai irányzat, az alvállalkozások sora alá történő kiszervezések miatt.

Akkor próbáltam minden módon csökkenteni a hatalmas feszültséget, stresszt, ami ezzel jár.


A stressz önmagában is megemeli az adrenalin, a kortizol és ezáltal a szervezetben a cukor szintjét, hogy abba a bizonyos "támadj vagy menekülj" állapotba kerüljön a szervezet.


Vagyis az adrenalintól beszűkülnek az erek, megemelkedik a vérnyomás.

A kortizoltól mrhemelkedik a cukor szint, ami kell az izmok gyors működéséhez.


Ha ez az állapot tartósan jelen van, akkor a hasnyálmirigy tartós terhelése megnövekszik, végül kezd kimerülni.


Ezáltal már a stressz helyzet rendeződése után is kevesebb lesz a testünk inzulin termelése, ami már maga a cukorbetegség.


A tartósan magas cukorszint mellett, a szervezetünk a cukorból nagyon keveset elhasznál, viszont a többit igyekszik elraktározható lipoprotein formájában trigliceridekként az érrendszerünkön keresztül a testünk minden részbe elküldeni, hogy itt-ott, a zsírraktárainkban felhalmozódjon.


Ez a triglicerid, fehérjébe burkolt formában, itt-ott megtapad az ér falakon is.


Ezzel nem is lenne nagy baj, ha a koleszterin szintünk 5 alatt, esetleg még alacsonyabban, 3 alatt maradna. Akkor elkerülhetné a cukorbeteg ember az érrendszeri kockázatokat és a különböző idegrendszeri szövődményeket.


Nekem is gyorsan jöttek a mindenfajta szövődmények először. Először a lábam kezdett érzéketlebbé válni.

Aztán a szemben is bevérzés, majd egyre növekvő ödéma kezdődött.


Aztán elkezdtem szedni a koleszterin leszorítására az atorva sztatint.


Azután napról napra javult minden.


Azóta 7 év eltelt.

Közben szedem ezt a gyógyszert. Már annyira nem is tartom be a diétát, de a szövődmények a sztatin mellett így is elmúltak. A szemem is rendeződött. Az ödéma megszűnt. A lábujjaim érzékelése visszatért.

A korábban kezdődő féloldalasságom is elmúlt.

A még korábban a lábujjamban lévő sterilen elhalt utolsó ujj perc csont maradéka is felszívódott.

Volt még múlt nyáron egy régről maradt bőrkeményedés a lábujjam végén, ami beleakat júliusban valamibe és leszakadt, jókora nyílt sebet hagyva maga után.

Ez is gyorsan begyógyult, kb 1 hónap alatt.

A cukrom időnként magas (16 fölötti), de máskor meg 5.7. Ezek mellett fejlődött vissza minden korábbi szövődmény, amióta szedem a sztatin 80 mg-ját. Azóta már dorekt próbaként eszegetek cukrosat. A cukrom fel is megy tőle, de a szövődmények azóta szépen elmúltak és nem jelentkeznek megint, mert a májban a triglicerid termelésért felelős egyik enzimet gátolja a nagy adag sztatin.


Csak azt nem tudom, miért nem ezt adják a szövődményekre az orvosok.

Nálam hihetetlenül jó hatékonysággal megszüntetett minden érrendszeri és idegi károsodást.


Viszont amíg magasabb a cukor szintünk, addig abból a máj elraktározható koleszterint termel, hogy elraktározza későbbre.

2021. máj. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !! :D

Főleg ezt a kifejtős választ :)


Még nem vagyok cukorbeteg, de valószínűleg IGT m van… utóbbi időben elég sokat stresszeltem/szorongtam.. illetve koronavirust is elkaptam. Nem tudom, hogy ez válthatta-e ki.

2021. máj. 16. 17:58
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez a tartósan termelődő koleszterin szűkíti be az ereket, ha nem korlátozzuk valamiképp a termelődését.

Ez saját tapasztalat!


Egyik mód, nem adunk bőséggel üzemanyagot a májnak a triglicerid gyártáshoz, vagyis normál szinten tartjuk a cukrunkat.

Ezt ajánlja a klasszikus orvosi protokoll is.



Mert ha megemelkedik a cukor szint, akkor indul be a troglicerid koleszterin termelés a májban a cukor elraktározható formájúra alakításához.


Ami a nagy baj, az orvosok ezt egészen másként tanulják a magasabb cukor szint kártételének az okát.

Ők az érfal egyes sejtjeihez kapcsolódó cukor sejthez kötődését tanulják okként, nem a koleszterint.


A cukor sejthez kötődését én nem tudom cáfolni, sem igazolni.


Egy a lényeg, amit minden, lehetőségem szerinti cukorszint emeléssel való provokálással tudtam tesztelni,

hogy a gyógyszerrel jelentősen leszorított koleszterin szint mellett nem jönnek létre szövődmények, viszont a korábbiaknak van lehetősége elmúlni.


Az alacsony koleszterin szint mellett valamiért nem jön létre érrendszeri és idegi sérülés.


Ezt igazolja a magamon végzett hosszú távú kísérlet.


Egy a lényeg, amit nem oktatnak, hogy a triglicerid alacsonyan tartás mellett, ezek a diabéteszes szövődmények nem jönnek létre, hiába fogyasztok már évek óta épp az igazolásának kedvéért tartósan magasabb cukortartalmú dolgokat a sztatin mellett.


A cukor ugyan magasabb, de a szövődmények vissza fejlődtek és újabb nem alakul ki.


Természetesen ez nem azt jelenti, hogy mértéktelenül lehetne cukrot enni, mert a magasabb cukor izgatottságot és stresszt így is okoz. A túl magas okoz rossz, általános furcsa közérzetet is.


Viszont aki 2-es tip. cukorbetegként nem tudja leszorítani normál tartományba a cukor szintjét, annak sem kell szembenéznie a diabétesz szokásos szövődményeivel, amit gondolom nem kell nagyon részleteznem,

kezdve a lábujjak darabolásától a szembetegségeken keresztül a sztrókon keresztül a szívinfarktusig, hogy a vesét ki ne felejtsem. Így felsorolhatném a twst minden porcikáját, aminek árt a cukorból tartósan termelődő koleszterin, végül az egész test keringésének a leállásáig.



Mostanában kezdenek ébredezni a keringési betegségekkel foglalkozó szakemberek, a kardiológusok, hogy ezek az érrendszeri ártalmak szoros kapcsolatban vannak a koleszterin termelés szintjével.

Ezért ajánlják a sztrókon, szívinfarktuson átesett betegeknek, hogy aki súlyos érrendszeri betegségen átesett, az szorítsa le a koleszterin szintjét akár 3 alá jóval, ha garanciát szeretne a következő ilyen érrendszeri katasztrófa helyzet elkerülésére.


Azt már csak én kezdtem el magamon tesztelni egyre súlyosabban szövődményesebb cukorbetegként, hogy nagy afagban szedem az atorvasztatint. Azóta minden szövődmény visszafordult és megszűnt.

2021. máj. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Közben olvasom... Igen a koronavírus okozhat kárt az inzulin termelésben.
2021. máj. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sőt, az egész test anyagcsere egyensúlyát is teljesen felboríthatja.
2021. máj. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Látom , eléggé érted a témát :D.


Szerinted , a koronavírus okozta anyagcsere problémák tartósak maradnak, vagy akár el is múlhatnak idővel?

2021. máj. 16. 18:37
 8/12 anonim ***** válasza:

Még visszatérnék az elpbb kifejtett tapasztalataim és a közben tanultak leírásának a befejezésére.


A koleszterin szintet ugyan lehet csökkenteni diétával is, kb 10%-ban.

Az viszont kevés ahhoz, hogy elkerüljük egy majdani cukorbetegség szövődményeit.


A koleszterin szintézis gátló atorvasztatin, amit én kapok, az 70%-ban csökkenti le a koleszterin termelését.


Épp egy kardiológus részletezi egy rádió riportban, hogy az egészen, extra alacsony koleszterin szint sem okoz problémát.


Eddig még nem tudták annyira lecsökkenteni a test saját koleszterin termelését, hogy az bármi károsodást vagy problémát okozhatott volna.


Viszont sok embert megvédett már az érrendszeri károsodásoktól.


Nyilván, neki nyilván, főleg kardiológiai tapasztalatai vannak, de a cukorbetegség szövődményeit magamin próbálgatom egészen hatékonyan kivédeni a nagy adag koleszterin csökkentő sztatinnal.


Ezt azért tartottam fontosnakrészletesen leírni, mert már nagyon sok emberről tudok és hallottam, akiket ez a gyógyszer megmentett volna a szövődményektől ha erre korábban már rájött volna valaki.

2021. máj. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Erre, hogy a koronavírus hatásai mennyire múlnak el, talán még senki sem tud válaszolni, mert nem telt el annyi idő, hogy legyenek ilyen irányú tapasztalatok.
2021. máj. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem, észben tartom :)!!!
2021. máj. 16. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!