Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tarkón 1-2 ujjnyi kiterjedésű,...

Tarkón 1-2 ujjnyi kiterjedésű, néha viszkető, néha "tünetmentes", évek óta ugyanakkora, ugyanott levő, néha hámló pirosas folt mi lehet?

Figyelt kérdés

Néha napokig, hetekig gyakran viszket, máskor hetekig nem viszket, vagy csak erősebb izzadás hatására. Hámlást eddig csak a viszketős időszakban tapasztaltam. Együttéltem vele, a bőr érzékenységére gondoltam vagy hogy őszintén szólva gyakrabban kellene hajat mosnom (amúgy viszketős időszakban hajmosás után azért valamivel jobb).


Olyasmi, mint a pikkelysömör. Létezik, hogy a pikkelysömör kezeletlenül se romlik néhány év alatt? Létezik, hogy a pikkelysömör néha kezeletlenül is szinte már eltűnik egy időre?


Jelenleg nem viszket, eszembe se jutna. Nagy nehezen körbefotózgattam (mert két tükörrel is nehezen látható a mérete és a helye miatt), enyhén piros és van 2 kis körömnyi korpaszínű hámlás is benne. De tényleg csak enyhén piros.


Igazából ha az ember valamelyik tünetének utánanéz a neten, általában azt találja, hogy mindjárt meghal... Én most pont azt találtam, hogy bármi is ez, enyhének tűnik nálam.


Eléggé félek a betegségektől, kezelésektől, mellékhatásoktól.


Ha tényleg a legvalószínűbb, pikkelysömör, azt ilyen súlyosság esetén tényleg csak krémmel kezelik?



Igen, volt kérdésem, de azt nem jó irányból közelítettem meg illetve azóta átnéztem a képletet.


2021. máj. 19. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Pikkelysömör is lehet és ekcéma is.

Mindkettőre jellemzőek a tünetek, amiket leírtál, és a betegségek lefolyása, a tünetek erőssége egyénenként, kortól, egészségi állapottól, étkezési szokásoktól változhat.

Látta már bőrgyógyász?

Nem kell félned a kezeléstől, valószínűleg csak valamilyen kortizonos kenőcsöt írnának rá, amit akkor kellene használni, ha felerősödnek a tünetek.

2021. máj. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem látta még.
2021. máj. 19. 22:27
 3/11 A kérdező kommentje:
2021. máj. 19. 22:30
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor menj el, és mutasd meg! Még az is lehet, hogy egy még enyhébb betegségről van szó, esetleg irritáció.

Ha viszont pikkelysömör vagy ekcéma, akkor azért kéne megnézetni, mert ha rosszabbodik, akkor nagyobb kiterjedésen fog megjelenni a folt, és akár más testrészeiden is kijöhet. A megelőzés a legjobb a módszer.

Mindenesetre az, hogy eddig nem lett rosszabb, jó jel. Nem hinném, hogy komolyabb gond lenne.

2021. máj. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Á, bocs, most láttam a képet. Ez nekem inkább kontakt-ekcémának tűnik. Lokálisan jelenik meg, általában akkor, ha a bőr valamilyen irritáló dologgal találkozik: sampon, balzsam, tusfürdő, stb.

Próbálgatni kéne, mi után erősödik fel.

Kenőcsöt kapnál rá, amit csak akkor kell használni, ha nagyon viszket, vagy hámlik.

Ha viszont nem találkozik a "bűnös" anyaggal az a rész, akkor teljesen elmúlik.

2021. máj. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azért nem motivál, mert ha rosszabbodni akar, akkor a szteroidos krémes kezelés ellenére is fog, hiszen autoimmun betegség. Ezen kívül félek...


Amúgy a képen látható egy kifejezetten jobb állapot (mai).

2021. máj. 19. 22:37
 7/11 A kérdező kommentje:
2015-ben viszketett először, néztem már (bár nem ennyire alaposan) és láttam már pirosnak, pirosabbnak. Sajnos a hámlás olyan, mint amit leírnak a pikkelysömörről/sebborhearól, vagy miről, de hangsúlyozom, nem állandóan történik meg.
2021. máj. 19. 22:39
 8/11 anonim ***** válasza:

Így van, sajnos az autoimmun betegségek nem gyógyíthatóak, viszont ha sikerült elérni a remissziós (nyugalmi) állapotot, akkor teljesen tünetmentesen lehet élni vele. A lefolyásuk pedig változó, de mindenképpen kezelni kell, mert a legtöbb AI progresszív, és minél korábban kapják el, annál könnyebb lesz kordában tartani.

Csak azért lenne jó, ha látná egy orvos, mert a bőrbetegségeknek se szeri - se száma, és képről nagyon nehéz megállapítani, hogy miről is van szó.

2021. máj. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De akkor a kép alapján úgy néz ki, mint amire elegendő kenőcs formájában felírni a szteroidot? Mármint szóval úgy fogom kapni valószínűleg?
2021. máj. 19. 23:03
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, azt mondanám, így a kép alapján.

Ha autoimmun reakció váltja ki a foltot, szerintem betamethason tartalmú kenőcsöt fogsz kapni, amit maximum 4-5 napig kell használni nagyon vékonyan kenve, és utána hosszú ideig teljesen tünetmentes lesz az a terület. Az ilyen krémeket nem kell szabad folyamatosan használni.

Ha valamilyen más betegség okozza, valószínűleg arra is helyi kezelést fognak ajánlani.

De ez tényleg csak így első ránézésre, kép alapján, madártávlatból.


Nem tűnik súlyosnak, és nem írtad, hogy más tüneteid lennének: rosszullét, étvágytalanság, gyengeség, kimerültség, hajhullás, ízületi fájdalom és mozgástér csökkenés, csont- és izomfájdalom, stb.

AI esetén csak akkor alkalmaznak immunszuppressziót (tehát amikor intravénásan adják pl. a kortizont), ha már életveszélyes áll fenn, és a nincs más megoldás. Szerintem nálad erről nincs szó.

2021. máj. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!