Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Copd betegség fiatalon kialaku...

Copd betegség fiatalon kialakulhat?

Figyelt kérdés

2napig folyton nagy levegőt kellett vennem kisebb légszomjam volt. Mára elmúlott, időnként nagyon enyhén visszajön de szinte kizárható az érzés.

16 éves fiú vagyok, genetikailag nem örököltem semmi tüdő problémát.

Remélem ez nem kialakulóban lévő copd vagy más dolog.. hipohonder vagyok nagyon és felek az ilyenektől :(


2021. máj. 24. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Copd általában véve a dohányosok betegsége.Apukámnak lett mert szinte egész életében dohányzott
2021. máj. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kezdődő asztmát hamarabb el tudom képzelni de én nem vagyok orvos.Ha ennyire zavar ez a dolog akkor menj el teljes kivizsgálásra és ki fog derülni van e egyáltalán bármi baj.Lehet nincs is semmi bajod

#1

2021. máj. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én is dohányzom 1éve. 8-10 szál naponta. Most már váltottam e cigire mert leakarom tenni.

Apudnak hogy kezdődött a COPD?

2021. máj. 24. 20:13
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűbb, hogy ha tényleg van valami, akkor az asztma. Ugyanazok a tünetek, csak az asztma gyógyszerre teljesen elmúlik. A tüdőgyógyászatra kérj beutalót a háziorvosodtól (gyerekorvostól). Tavasz van, virágoznak az allergén növények, az kihozhatta. Ha asztmás vagy, az nagyon jól kezelhető, ne aggódj miatta. Félelmetes betegségnek hangzik, de csak a híre rossz, mivel több tíz évvel ezelőtt még nem voltak rá elég hatékony gyógyszerek.
2021. máj. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amúgy azóta van ez amióta bebeszéltem magamnak a tüdőrákot.. kerestem minden ráutaló jelet, 2napig egyfolytába szajon át sóhajtoztam mert azthittem hogy ami ott van lerakódás az az. És kompenzálom a levegővételem, és így már jobb lett sokkal..
2021. máj. 24. 20:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha dohányzol, akkor is idősebb korban várható a COPD (és ha most tényleg leteszed, akkor meg nem várható, hogy tényleg kialakul), viszont az növeli már most az asztma valószínűségét. A kezeletlen asztma is tudtommal vezethet COPD-hez, de azért ahhoz sok idő kell, sok év.


Ha mész a tüdőgyógyászatra, mondd meg mindeképp, hogy dohányzol és már próbálod letenni, de ha a szüleid előtt titkolni szeretnéd, akkor kérd meg őket, hogy a leletedre ne írják rá a dohányzást, gondolom megértik. Mivel 16 vagy, nem mondhatnak el semmit a szüleidnek, ha te nem szeretnéd.

2021. máj. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Apumnak asztmával kezdődött és nem hagyta abba a dohányzást.Amiatt lett copd-s.De ahhoz copd-s legyél nem 1 évig kell dohányozni hanem évtizedekig
2021. máj. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pszichoszomatikus tuneteid vannak es nem tudogyogyaszra, hanem pszichiaterre vam szukseged.
2021. máj. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha pszichoszomatikus okot gyanítanak, akkor is elküldenek kivizsgálásra, hogy a szervi okot kizárják. De majd a háziorvos eldönti, hova küld, ő ért hozzá.
2021. máj. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De az a furcsa hogy nem kohogok.. asztmások befulladnak általába sokszor es kohognek.. nalam nincsenek ezek. Szerintem pszichés/2napon at nagyon sokat sohajtoztam..
2021. máj. 24. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!