Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A Covid oltás gyártási tételsz...

A Covid oltás gyártási tételszáma egy egyedi szám?

Figyelt kérdés
A neten rákerestem a Moderna oltásra, és egy random képen láttam, hogy valaki, aki 6 nappal elottem, mashol adatta be az oltast, ugyanazzal a gyartasi szammal kapta. Miert?

#Moderna #COVID #tetelszam #gyartasi szam
2021. máj. 27. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg 1 gyártási tétel az egy nagy tétel. Pl. nálunk egy batch/lot lehet 1 tonna is (nem gyógyszer), ez van kiporciózva több száz termékként, de attól ami a tasakon belül van, az egy gyártási tétel
2021. máj. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Én AstraZenecát kaptam. A kis papíron az szerepel: gyártási tétel/lot.

Nincs értelme minden adagot külön azonosítani, azt kell, ami egy homogén gyártásból kerül ki.

De ha egyedi azonosító lenne, akkor is lenne egyezés, hiszen az AstraZeneca, a Pfizer és a Moderna mind többadagos kiszerelésűek.

2021. máj. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én kártyámon a Pfitzer gyártási tétel 2 betű és 4 szám. Ez kevesebb, mint 6 millió különböző azonosítót ad ki, holott ennél sokkal több oltóanyagot gyártottak már le világszerte. Szóval muszáj, hogy egyetlen azonosító egy egész nagy adagra vonatkozzon.
2021. máj. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom ezt minek fejtegetni.


Bármi, amit gyártanak - jobb helyeken -, kap egy számot, vagy valami azonisítót.

Pl, sok ásványvizes palackon, de kupakon, sörös üvegen/ dobozon láttam ilyet. Hát még gyógyszereknél.


Pusztán ez a "lot szám" annyi, hogy tudják elviekben,hogy mikor, melyik nagyobb mennyuségű adagból ment bele.

2021. máj. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És igen: visszaellenőrízhető lehetne, ha egy kiszereléssel,adaggal baj van.
2021. máj. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4, szerintem az merült föl a kérdezőben, hogy kamu az egész oltás, vagy hamisítják, ilyesmi, mert ugyanaz a szám szerepelt két ember oltási kártyáján. Ezért kérdezte, hogy egyedinek kéne-e lennie.


De nem kéne egyedinek lennie, eleve egy fiolában több adag van, másrészt több fiola is kapja ugyanzt a számot, ha egyszerre gyártották a tartalmukat, és ez teljesen normális.

2021. máj. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A sörös vagyok.


Nálunk is az egyikünknél az egyik oltásnak ugyanaz a száma.

2021. máj. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Különben meg pfizer asszem 6os vagy 10es adagis dobozokban van, akkor ebből meg belőletek kiindulva ezek a számok utalhatnak egy konkrét feknyitott packra is..
2021. máj. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De annyi h mindenképpen lekövethető gyártási tétekt takar. Nem egyedi azonosító neg a sátán bélyege.
2021. máj. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2021. jún. 4. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!