Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrénia? Személyiségzavar?...

Skizofrénia? Személyiségzavar? Esetleg teljesen egyedi eset?

Figyelt kérdés
Szia! Kezdem az elején. Én egy 16 éves fiú vagyok. Gyerekkorom teljesen átlagosan sőt inkább jól telt. Szüleim régebben elváltak de jóba vannak, nincs veszekedes, de ez meg boven ez elott kezdodott. Tehat gyerekkoromban is sokszor jelentkeztek a tunetek de 7 evesen meg nem foglalkoztam veluk, amikor pedig feltunt ugy voltam vele hogy gyerek vagyok ez normalis. De nem az. Kis koromban is mar nagyon sokszor jatszottam mas szemelyiseget. Csakhogy egy egyszeru peldat mondjak. Az utcan lattam egy bmx es sracot atletaba hatra fordiott baseball sapkaba es nekem ez annyira tetszett meg hogy hu de vagany hogy abban a pillanatban felvettem egy atletat a kis bicombak leengedtem az uleset es felvettem egy baseball sapkat. Rogton nagyfiu alartam lenni elraktam a jatekaim es csak kimentem a kertbe fekvotamaszoztam stb. Mar ekkor is rogton nagyon egyzeruen mas szemelyisegre tudtam valtani de ez azota csak romlott. Ez folyamatosan ment megallas nelkul amikor elkezdett durvulni a helyzet. Jott az ovi meg az iskola es egyre tobb szemelyiseggel ismerkedtem meg. Ez 3 osztaly korul hozta is az elso nagy valtozast. Olyan szintre ment ez a dolog hogy ha kitalaltam egy szemelyiseget akkor elpaktam minden olyan dolgot ami nem illik ehez a szemelyiseghez elkezdtem mashogy viselkedni ha nagy fiut jatszottam komolyabban stb. Mashogy oltoztem es mar nem csak el jatszottam hanem tenyleg ugy is gondolkoztam. Ez oda fajult hogy ha elmentunk egy welnes nyaralasra es bele eltem magam az uszasba, pancsolasba akkor otthon elo szedtem az uszo cuccom be irattam magam uszasra otthon edzettem es elkezdtem uszni. Ennek koszonhetoen minimum mar 6-7 sportot biztos uztem. Ismet romlott a helyzet mert ezek a szemelyisegek nem tartottam orokke es amint meguntam abba hagytam mindent nem beszeltem mar ugy mint az elott mar nem edzettem stb. Aztan mar oda jutottam hogy nem meguntam hanem ugy gondoltam hogy hibaztam. Ha az elobb emlitett peldaval elek en nagy fiut jatszottam de ha jott a tesom megoleltem ( erzeseim mindig is voltak nagyon erzekeny ember vagyok) tehat megoleltem aztan 2 perc mulva gondoltam bele hogy a nagy fiuk mar pacsiznak ezert abbahagytam a szemelyiseget es mas lettem 2 nap milva. Aztan 5-6 osztalyba ez ott tartott hogy elkezdtem pontositani hogy mikortol vagyok mas. Peldaul eldontottem a szemelyiseget szepen be rendezkedtem annak megfeleloen es azt mondtam magamnak hogy a kovetkezo lepesemnel megvaltozok. Leptem egyet es ez ki is ment a fejembol hisz en mar mas vagyok. Jatszottam streberf vaganyt turazot rengeteg sportolot csajozo gepet cigis depis gyereket zeneszt stb stb stb. Ha eletem soran 600 x nem valtottam szemelyiseget akkor egyszer se. Aztan fajult a helyzet elkezdtem pontos datumokat kituzni. Pl 2017.02.03 17:36. Enyit utott az ora en leptem es mas voltam. (Most bele gondolva tobb mint 600) egy ket napig birtam youtubeon meglattam egy szimpatikus szemelyt es mar masnap olyan voltam mint o. Ez ismetelten fajult ugyanis elkezdtem teljesen mindig ujra kezdeni. Full rendet raktam a szobamba 2 naponta. Ablak torles porszivozas por torles stb stb. Ma mar ott tart hogy minden szemelyisegemnel atrendezem az egesz szobamat ami nem kicsi melo egy egesz nagy szoba az enyem sokszor az ablakon pakolok ki a kertbe majd vissza. Mostmar a datumok is mindig olyannak kell legyenek hogy ejfel. Kereken!!!! 2021.02.15 0:00 es en mas vagyok. Minden nap valtozok minden nap mas vagyok minden nap a szobamat rendezem. Minden nap veszek draga penzert valami hulyeseget csakmert az megy a szemelyisegemhez. Segitsetek. Nem kell irni tudom orvosi eset. Tudom kene agy turkasz de errol meg senki nem tud. Ugy gondolom ez az elso lepes. Majd szulok pszichologus. De ha itt be tudna ezt valaki azonositani mar az is nagyon sokat segitene. Utanna olvasnek meg minden. Esetleg ha ezt orvos olvassa irjon valaszt vagy privat uzenetet. Kerem segitsenek

2021. febr. 17. 03:07
 1/4 anonim válasza:
100%
az emberek tobbsege allandoan szemelyiseget es arcot valt, mintakat utanoz, valaki tudatosan,valaki ontudatlanul...lehet csak tobb figyelmet kene magadra forditanod, keresni az enedet,magabiztosabb lenni, kicsit ez inkabb ilyen copycat de eleg sok copycat van...lasd instagram, ez lehet normalis bar a datumos resz erdekes, amugy sose lehet mentalis betegsegekrol biztos diagnozist felallitani, a pszichologia meg eleg gyerekcipoben jar
2021. febr. 17. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
inkabb ilyen identitas zavarosnak mondanalak, vagy kialakulatlan szemelyisegunek ( nem bantaskent mondom)
2021. febr. 17. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aktuálisan mindig szeretnél megfelelni annak, ami megtetszik, vagy annak, amit abban a pillanatban jónak tartasz.

Ezek nem "személyiségek", ezek külső jegyek.

Szerintem a saját stílusodat, egyéniségedet keresed.

2021. febr. 17. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kettőt állandóan összekeveri a köztudat..Amire te gondolsz az a disszociatív személyiségzavar, az ebben szenvedőknek 2 vagy több személyisége van.

A skizofrének pedig téveszméket, hallucinációkat, paranoid tüneteket élnek át, nincs több személyiségük.


Aki disszociatív az pedig nem magától váltogatja a személyiségeket, ezek sokszor egy-egy élethelyzetben jönnek elő. Mondok egy példát, hogy szemléltessem: az illető szorong a tömegközlekedési eszközökön az emberek közt, ezért létrejön egy személyisége (akinek megvan a saját életkora, neme, neve =ergo egy teljesen másik személy!), aki képes kezelni az ilyen szituációkat. Sokkal magabiztosabb, egyfajta védelmező, aki tudja kezelni a helyzetet, és úgymond megvédi a FŐ személyiséget.

Ez csak egy példa volt, nem minden személyiség pozitív és védelmező, akármilyen kialakulhat, de fontos, hogy ellátnak valamilyen szerepet a rendszerben, nem csak úgy megtetszik valakinek a stílusa és lekopizzák.


Szóval ennek fényében elég erős a gyanúm, hogy neked nem erről van szó, talán csak keresed még a saját utad.

2021. febr. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!