Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hajhullás, hízás, kiütések....

Hajhullás, hízás, kiütések. Mitől lehet? 19L

Figyelt kérdés

Tavaly nyár óta rosszul alszom, mert bár egész nap, a nap bármely pontján rám jön a viszketés testszerte, este mégis elviselhetetlenebb. Csalánkiütések jönnek ki rajtam, a göbök sokszor nyomot is hagynak. Hízok is rendesen, 110 kiló felett vagyok, pedig mozgok, csokit nem eszek, nem nassolok. Menstruációm 1-2 napig tart, a hajam még csak most kezdett hullani 1 hete, de tele van a fésű a hajammal, ahányszor kifésülöm. Egyszerűen nem értem...

Voltam góckutatáson, bőrgyógyásznál, vérvételen, cukorterhelésen, endokrinológusnál, és senki nem jutott semmire, minden rendben volt...


Mégis mi bajom lehet?


2021. máj. 28. 08:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
21%

Azt vagod, ugye hogy nem csak a csokitol lehet hizni..



Ha a szervezetednek mondjuk 1500kaloriara van szuksege de te 2000et eszel hizni fogsz. Teljesen mindegy mibol viszed be azt a 2000et.



Sanszos hogy minden bajod oka a koros elhizas. Meg ha 170cm is vagy, ami noknel mar magasnak szamit, akkor is kb 40kgval a normalis felett. Ha alacsonyabb vagy akkor meg tobbel..


Tessek szepen dietazni, nem zabalni, nem fogyasztani cukros uditoket..


Tudod mennyi kaloria van egy 1,5literes uditoben? Kb 400kaloria. 1,5vizben meg 0

2021. máj. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
1# Nem iszok cukros üdítőt... Nem zabálok... Nincs nagy étvágyam. Nem tudom melyik kategóriából szabdultál ide, de nem vagyok kíváncsi az előítéleteidre.
2021. máj. 28. 08:42
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez így 2 dologra adna nekem laikusként gyanút: pcos es pajzsmirigy alulműködés. Ez utóbbit ultrahangon is nézték? Vérben mennyi volt a tsh-d? Normál esetben 2 alatt kellene lennie korodban és vannak még sajnos laborok,ahol a régi 70-es évekbeli referencia szerint nézik,ami teljesen elavult.

Anti tpo szintet is néztek a vérképedben? Ez mutatja meg,ha autoimmun folyamat zajlik a szervezetedben.


Én a helyedben összeállítanék egy nagyon szigorú étrendet, ami teljes mértékben glutén és tejmentes. Minden fehérlisztes dolgot ki kell iktatni. És nagyon drasztikusan csökkenteném a cukorbevitelem, nemcsak a csokira értve, hanem semmi extra cukor, sem kávéba, sem teába.

Egyébként 70% feletti étcsokiból 1 kockányit meg lehet enni,ha nagyon kívánod a csoki ízét, az még jót is tesz az ereidnek.

A hajhullás miatt én még egy dokit felkeresnék,és az a fogorvos. Egy pici gyulladás is okozhat súlyos problémákat,ha tartósan fennáll, bár írtad a góc kutatást, a fogdokit valamiért szeretik kifelejteni.


Írj majd, hogy miként alakulnak a dolgok.

2021. máj. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Fogorvosnál is voltam, már el is felejtettem... Ultrahangoztak is még decemberben vagy januárban, ott sem találtak semmit, tüdőszűrésen is átestem. Kalóriabázist vezettem 1 hónapig, beírtam mindent, azt a választ dobta mindig a gép, hogy jajj de jól haladok, ezzel a tempóval heti 1 kilót leadok... Napi 8 kilométer a minimum, amit legyaloglok, a 10-12 km sem ritka. Nem vagyok fáradékony, akármennyit tudok menni.
2021. máj. 28. 08:49
 5/21 A kérdező kommentje:
A pajzsmirigyet azt hol nézik? Nem az endokrinológus feladata?
2021. máj. 28. 08:49
 6/21 anonim ***** válasza:

Nem szedsz valami gyógyszert?

Mindenképp menj másik orvosokhoz, magánhoz, főleg endokrinológushoz.

2021. máj. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
6# Semmilyen gyógyszert nem szedek. Van rá esély, hogy elnéztek valamit? Sajnos nincs rá pénz, már csak azért is fizetni kell, hogy szóbaálljanak velem.
2021. máj. 28. 08:55
 8/21 anonim ***** válasza:

3.vagyok

Ha a pajzsmirigyed ultrahangoztak es nem volt vele gond es a tsh szint is rendben es az anti tpo is,akkor azt lehuzhatod a listarol.

A pcos-t viszont nehezebb diagnosztizalni. Nogyogyi es endokrinologus tudjak. Amugy olyan vervizsgalatot szoktak kerni,amiben benne van a hormonprofil: a ciklusod legelejen es a kozepido utan vesznek vert es neznek mindenfele hormont benne. Ezt meg kellene meg nezetni.


Szuper jol csinalod,hogy ilyen sokat setalsz!


Fel evente szedesd le a fogkoved, hogy ez a fogas tema tuti kontroll alatt legyen.


Szoval meg siman fennall,hogy erzekeny vagy a tejes dolgokra. Ezt ha egy honapra teljesen kiiktatod, latni fogod, a borodon is, hogy rendbejon,letisztul.


Leirod, hogy mit szoktal enni? Talan van vlm,amit meg lehet modositani,hogy jobban beinduljon a fogyas.

Esetleg azt is csinalhatod h a setak mellett kicsit sulyzozol is,nem kell tulzasba esni,az elso hetekben 2 fel literes palack vizzel is csinalhatod, kicsit erosit,kicsit formal, es talan jobban beindul a fogyas.

2021. máj. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

8# Nemrég értem haza a sétából. Olyan 8,5-9 kilométert mehettem. Kutyusommal szoktam menni, ő motivál a legjobban. Ha már az étrendemet kérdezted; nem reggeliztem. Nem vagyok éhes reggel, egyszerűen nem tudok enni. A nagyobb séta után, hazaérve ettem egy nagyobb tányér karalábé levest. Utána ettem másfél szelet sült húst, és egy marék krumplit, ahhoz pedig fél tányér spenótot. Jóllaktam, ahhoz ittam egy kis kávét, 2 cukorral. Este 6-ig elvagyok így, mindenféle étel nélkül. Legfeljebb vizet iszok, de az csak folyadék. Talán egy kisebb sétát is beiktatok majd.


Fogkövet 2 hónapja szedettem le körülbelül. Figyelek magamra, amennyire csak tudok.

2021. máj. 28. 12:47
 10/21 A kérdező kommentje:
Most jut eszembe, voltam covidos márciusban. Mivel az alapbetegségek súlyosbítják a tüneteket, így arra következtetek, hogy valami bajom lehet. Kórházba is kerültem, fulladással, végtag elszíneződéssel. Valami nagyon nem lehet nálam rendben...
2021. máj. 28. 16:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!