Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pánik beteg lennék?

Pánik beteg lennék?

Figyelt kérdés
Az elmúlt két napban egy furcsa diszkomfort érzést érzek a mellkasomban, valamint félek az ájulástól, néha a haláltól is... 21 éves leszek... Mindig is sportoltam, ezzel sosem volt gond. Az utóbbi időkben elég stresszes életet élek, és mostanában érzek egy furcsa nyomás érzetet a mellkasomban néha, a karom néha zsibbad, gyengének érzem. A fejem zsong, és olykor légszomjam van. Egyre több dologtól félek ok nélkül. Például a liftekben. Minden egyes reccsenésnél úgy érzem le fog szakadni, és érzem magam előtt ahogy zuhanok, és szétrobban az egész lift szerkezet alattam. Álmomban is sokszor félek. Tegnap azt álmodtam, hogy barátnőmmel elmentünk New Yorkban, és fél akartunk menni a World Trade Center tetejére. De féltem a liftben, hogy leszakad. Ezért kiszállítunk a hatodik emeleten. Aztán amikor újra fél akartunk menni, attól féltem hogy ismét belecsapódik egy repülő, és a mélybe zuhanunk. Sosem volt ilyen velem. Édesapám pánikbetegségben szenvedett sokáig miután csődbe ment a cége. Kardiológus látott, vérvétel, EKG, és monitorozás során megállapították hogy hibátlanul működik a szívem. Sokszor úgy érzem hevesen ver a szívem. A barátaim azt mondják teljesen normális, de nekem hevesnek tűnik. Sokszor nem kívánom a társaságot sem. Nem tudom mi van velem, mindig is egy jókedvű társasági ember voltam. Pánik beteg lennék? Hogy tudom ezt kezelni? Vagy mi lehet a bajom?

2021. máj. 31. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez valószínűleg pánikbetegség. Keress fel egy klinikai szakpszichológust, ez pszichoterápiával kezelhető.
2021. máj. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
[link] ezt bézd meg és innen megtudsz a pánikbetegségről dolgokat (egyébként az elmondtak alapján szerintem az vagy)
2021. máj. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nézd*
2021. máj. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez még "csak" szorongás. A pánikbetegséghez pánikrohamok kellenek.
2021. máj. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!