Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez kényszerbetegség?

Ez kényszerbetegség?

Figyelt kérdés
Járok pszichiáterhez, havi 1-szer. Eddig csak hipochondriát, és szorongást állapított meg. De sokszor már mondta is, hogy lehetséges hogy kényszerbeteg vagyok, ezért olyan dolgokról beszéltünk/kérdezett, de eddig még nem állapította meg ezt nálam. A skizofréniától félek nagyon erősen. Minden hangra odafigyelek, hogy igaz-e vagy most ez csak megtörtént. Sokszor van olyan hogy elgondolkozom hogy ami most történik azt csak hallucinálom-e vagy nem, de közben tudom hogy igaz, ez a valóság. És akkor most jön a lényeg, ez a "téveszmés" dolog. Ugye hipochonderként rengeteg olvastam a skizofréniáról és tudok pár dolgot hogy miket gondolnak, "téveszemélnek". És hát ma nekem csak igy eszembe jutott mivan ha anyám egy kém, van igazából még én se tudom, csak ez így eszembe jutott, miközbe tudom hogy ez kib4szott nagy hülyeség. De nem hagy nyugodni a gondolat, de közbe tényleg tudom hogy ez nem igaz. Jövőhét szerdán megyek pszichiáterhez, de félek hogy ez skizofrénia jele is lehet. :(

2021. jún. 3. 07:48
 1/5 A kérdező kommentje:
Emelett szorongok még attól is hogy én majd minden skizofréniás téveszmét elfogok hinni. :(
2021. jún. 3. 07:57
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Te csak egy hipochonder vagy! Nyugi! <3
2021. jún. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Ez szorongás a kényszergondolatok miatt.Az hogy anyukádat kémnek gondolod az is kényszergondolat.

Ne aggódj aki skizofrén annak nincs betegségtudata,mindent valósnak él meg és nem tudod vele elhitetni,hogy beteg és csak hallucinál.

Az én dokim akihez jártam (merthogy én is tartottam ettől) mindig azt mondta mivel félek tőle nem vagyok az,mindig erre gondoljak.

2021. jún. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Figyelj, ez legalább a 20. kérdésed... Továbbra sem vagy skizofrén és kényszerbeteg sem. A skizofrénekben fel sem merül, hogy az adott gondolat nem valós.

Ez a havi 1 alkalom a pszichiáternél neked túl kevés.

2021. jún. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
beszelj a pszichatereddel errol, a gyakorin senki nem fog diagnosztizalni tudni. viszont a havi egy alkalom tul keves, inkabb heti egy kene legyen
2021. jún. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!