Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon komoly pánikroham...

Nagyon komoly pánikroham esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nagyon hirtelen jön, alig kapok levegőt, mint amikor valakit hideg vízbe dobnak. Kapkodom a levegőt reflexszerűen, közben mintha teljesen összeszűkülne a mellkasom. Ilyenkor egyáltalán nem tudom a munkámat végezni.

Nagyon gyorsan jön, és ugyanilyen gyorsan el is megy. Kicsit megmarad utána is, de 1-2 óra elteltével majdnem teljesen elmúlnak a tünetek (egy kicsit azért marad). Ebben az 1-2 órában is nehezen megy a légzés, mintha valami akadály kerülne a levegő útjába. Iszonyat para, ha ez marad nem tudom mennyi ideig fogok tudni dolgozni vagy meddig élek, de nem szeretnék meghalni. Nem félek ilyenkor, csak stresszelek, és nagyon erős pánikreakcióm van. Tulajdonképpen szinte már akármilyen kisebb stresszhelyzetre így reagálok, nem tudom mit tegyek :(

Orvoshoz nagyon sokára kapni időpontot, csak hetek múlva. Gyakorlatilag teljesen magamra maradtam a problémámmal. Vagy senki nem hiszi el mennyire komoly ez, vagy egyszerűen nem érdekel senkit. A frontin és az egyéb feszültségoldók semmit sem érnek.


Ja, és ezenkívül egyfolytában álmos vagyok. A munkahelyen a többiek néha kérdezgetik mi van velem, de nem fogom tudni részletesen elmondani nekik, úgy érzem csak terhükre lennék. Aki ezt nem éli át, az nem tudja milyen szar ez.


2021. jún. 5. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy azt erzed meg fogsz halni, de nem fogsz.

Viszont ha nem kezelteted, egy ido utan elojon a reflux, es olyan finom szorongasok hogy nem mered majd elhagyni a hazat.

Legzogyakorlatok, magneziumpotlas ezzel probald enyhiteni amig az orvos nem kezdi el a kezelest.

Hosszu ut, de kilehet belole maszni.

2021. jún. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Félni kell. Mást úgysem tudsz. Azért komoly a roham.
2021. jún. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Papírzacskóba lélegzés segít. Amikor nincs roham akkor gyakorolni kell a nyugodt hasi légzést.
2021. jún. 6. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most már alapból nehezen veszek levegőt. Valószínű nem csak a stressz az oka.
2021. jún. 6. 14:26
 5/10 A kérdező kommentje:
Sok hónapja voltak covidos, lehet hogy annak az utótünetei, csak azt nem tudom miért ennyi hónappal utána jelentkezik.
2021. jún. 6. 14:27
 6/10 A kérdező kommentje:
Olyan a lélegzésem, mintha valami akadály lenne a tüdőmben.
2021. jún. 6. 14:28
 7/10 A kérdező kommentje:
Ilyen még covid alatt sem volt.
2021. jún. 6. 14:28
 8/10 A kérdező kommentje:
#5 *voltam covidos
2021. jún. 6. 14:29
 9/10 anonim ***** válasza:
van akinel covid utan alakul ki a panikbetegseg...
2021. jún. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a frontin nem hat rá, akkor nem pánikroham.
2021. jún. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!