Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Betegen (megfázva) magasabb...

Betegen (megfázva) magasabb lehet a vércukorszint a normál értéknél?

Figyelt kérdés
Megmértem a vércukorszintemet, körülbellül 1 és fél órával az utolsó étkezésem után és 6.8 volt. Jelenleg megvagyok fázva, náthás vagyok és fáj a torkom. A kérdésem, hogy betegen nagyobb lehet a vércukorszint a megszokottnál? (Nem vagyok cukorbeteg)

2021. jún. 14. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Cukorbezegeknek mindig magasabb ha betegek.

Miért mérted meg?

Mennyi volt étkezés előtt?

2021. jún. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És azoknak is magasabb akik nem cukorbetegek? Amúgy néha néha szoktam megmérni teljessen véletlenszerűen egy, kettő hónaponta mivel van itthon, senki nem használna néha meglátom, kiváncsiságból megmérem de eddig mindig normális érték volt. Étkezés elött nem mértem meg.
2021. jún. 14. 20:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy normál esetben is megnő. Azt tudom hogy pl covid nagyon megnyomta sok embernek aki nem cb.

Egyébként a 6.8 még elfogadott, ha 7 felett van többször akkor érdemes szólni a háziorvosnak.

Vagy ha 2.5nél többet emelkedik.

2021. jún. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát úgylátszik csak utánna kellett volna járnom és nem egyből megkérdezni itt. [link] itt ezen az oldalon írják hogy: A hiperglikémiát betegségek is okozhatják, mind egészséges, mind cukorbetegek esetében is. De köszönöm a választ.
2021. jún. 14. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!