Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire súlyos esetekhez jön...

Mennyire súlyos esetekhez jön ki a mentő ?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy ha ki hívom ki jönnek-e.

2021. jún. 17. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
4%
Mindig kijonnek,mert sose tudni mi bajod van. Vak dumáért büntetés jár,de ha rosszul vagy ne félj hívni őket. Náthára is jönnek,ha pl olyan rosszul vagy hogy tényleg 10/100-as a dolog,lehet hogy csak tünet és valami más a baj.
2021. jún. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont a lényeget nem írod le, ami alapján el lehetne dönteni... Mi a probléma?
2021. jún. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%
1# Ez baromira nem igaz. Többször ekutasítják és azt mondják, hogy hívd az ügyeletet vagy menj másnap háziorvoshoz...
2021. jún. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mentőt olyan esetben kell hívni, amikor az ellátás nem várhat a háziorvosi rendelésig, és az ügyelet nem tudja megoldani.

Például gyomorrontáshoz nem hívunk mentőt.

Kéztöréshez sem, azzal be lehet menni az sbo-ra.

Én pl csigolyatöréshez hívtam (akkor még nem tudtam, hogy az), konkrétan nem tudtam a padlóról felállni.

Ha egyértelműen szívinfarktus, vagy stroke van valakinél, akkor rögtön mentő! Fulladásnál szintén, ezeknél minden perc számít.

De mondjuk hasi fájdalomnál először ügyelet, aztán ő látja, hogy el tud-e látni, vagy hív neked mentőt.

2021. jún. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Illetve ha utcán valaki rosszul lesz, vagy balesetet látsz, akkor is mentőt hívsz hozzá, mivel nem ismered a kórtörténetét, nem tudod, kit értesíts, így juttathatod leghamarabb segítséghez.
2021. jún. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Pont ezért ül ott a diszpécser. Felhívod a 112-t, elmondod mi a baj, és ő eldönti, hogy kell-e mentő, vagy sem.
2021. jún. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!