Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véres csík/placsni a székleten...

Véres csík/placsni a székleten? Nagyon félek, valaki nyugtasson meg légyszi többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először is igen, megyek orvoshoz, szerdára már kaptam is időpontot magánba, proktológushoz. Már erre az elhatározásra jutottam, mert nem először találkoztam sajnos a jelenséggel. De valami iszonyatosan be vagyok sz@arva, hogy mi a gond!! Ezelőtt Reparon Herbal kúpot adott rá egy barátnőm, aki aranyeres volt, attól eltűnt a vérzés.

Ma reggel hamsenésem volt - vagyis csak 1x mentem, de olyan állagú - és újra láttam a tetején 2 kis foltot.. Az ütő is megállt bennem, futottam a telefonhoz, hogy jó kész ennyi, ez már orvos.

A legutóbbi alkalommal úgy jelentkezett, hogy kemény széklet után másnap laza székletem lett és azon volt egy csíkban.

Lázam, fájdalmaim nincsenek különösebben, csak szurkál oldalt a petefészkem, de most van peteérésem, nekem sajnos ilyenkor megy a hasam néha és most ez előhozta megint a vérzést..

Székeléskor közben nem érzek fájdalmat, csak utána van, hogy így belül mintha szúrna/lüktetne valami, de kívül semmit nem érzek.

Nagyon félek, hogy valami komoly autoimmun betegség, vagy netán rák lenne, sírva jöttem ki a wc-ről, párom vigasztal és jön velem a vizsgálatra, szerintetek komoly lehet a gond? 23 éves lány vagyok.



2021. jún. 28. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg csak aranyér.
2021. jún. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Most komolyan, miért kell ennyire hisztérikának lenni? "sírva jöttem ki a wc-ről, párom vigasztal és jön velem a vizsgálatra"- Ez nagyon durva, jóhogy nem hívod oda és mutatod meg neki a székletedet..


Bármi lehet, de utána nem ártana egy pszichiáteri vizsgálat sem.

2021. jún. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2

Tudom, hogy hipochonder/szorongó vagyok, teljesen tudatában vagyok ennek. (:

De azért hidd el, ez baromira meg tudja ijeszteni az embert, pláne, ha nem az első eset.

Ő totál megértő volt, teljesen jól reagált és ő mondta, hogy menjünk el együtt akkor.

2021. jún. 28. 11:53
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
De addig, míg nem mond semmit az orvos, felesleges halálra aggódni magadat. Nekem is volt súlyosnak tűnő nőgyógyászati problémám, már a rákon gondolkodtam, mikor kiderült, hogy igazából semmi bajom. Szerintem próbáld meg összeszedni magad és ne a pároddal beszéld meg a széklet gondjaidat, mert az a kapcsolat halála lehet:/
2021. jún. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ooh basszus, sajnálom! Borzalmas mikor valami így megijeszti az embert, de örülök, hogy nem lett baj. Nagyon remélem, hogy igazatok van és nem lesz semmi komoly nálam se!

Már abból a szempontból jobban érzem magam, hogy megteszem a lépést és felkerestem egy a szakmájában nagyon jó orvost.

2021. jún. 28. 12:20
 6/6 A kérdező kommentje:

Nos, megvolt a proktológiai vizsgálat

Kis részen lévő criptitis lett a diagnózis, egy kripta gyulladt be az ánuszon belül, ez fájdogált, vérzett.

Azt tanácsolom bárkinek bármi ilyen félelme van, ne halogassa! Tudom, ijesztő a vizsgálat, de nagyon óvatos volt a doki, maximum kicsit kellemetlen.

2021. júl. 1. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!