Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Feltünt hogy ebbe a melegbe...

Feltünt hogy ebbe a melegbe keveset pisilek, mi lehet sz oka?

Figyelt kérdés
Iszok eleget, mert direkt figyelem.. Volt olyan hogy reggel alig birtam most meg nem kell reggel. Mi lehet ez?

2021. jún. 30. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Azt írod, iszol eleget. Mennyi az a mennyiség, és hány kiló vagy?

Nálam hasonló volt a szitu. Én elhízott vagyok, egészségügyi problémák miatt, jelenleg is szteroidos kezelés alatt. Nálam a szteroid köti meg a vizet.

Viszont ezen kívül, a nem szteroidos napokon nekem elvileg 3,6 liter vizet kellene naponta meginnom. De amióta ilyen meleg van, nálam is ugyanez van, plusz székrekedés is előjött.

Megnöveltem a folyadékbevitelt, és azt tapasztaltam, nálam ilyen melegben kb 5,5-6 liter a minimum, amivel jól működöm, szteroidos, illetve vízhajtós napokon 7 liter.

Tehát az alapnak kb másfélszerese az időjárás miatt.

Ahány kg vagy, 10 kilogrammonként 3 deci vízzel számolj, kánikulai napokon ezt szorozd be másféllel. Ha megiszol ennyit, akkor érdemes elgondolkodni rajta, mi köthet meg nálad extra vizet (de ennek vannak jelei), vagy esetleg nem szedsz-e túl sok kálciumot?

2021. jún. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, 94kg, de amit irtal nekem soknak tünik, annyit nem ittam, kb 2, 2,5 l-t ittam.
2021. jún. 30. 12:34
 3/7 anonim ***** válasza:

94 kg-hoz alapesetben 2,7-3 litert kell inni naponta. Ilyen kánikulában 4-4,5 litert.

Szóval hiába lettem lepontozva, nem iszol eleget.

2021. jún. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Több jön ki izzadással.
2021. jún. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kalciumnak mi köze a vizhez?
2021. júl. 1. 00:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha túl sokat viszel be, és nem viszel be mellé K vitamint eleget, akkor nem tud beépülni a csontba, és a fölös kalcium a véráramba kerül, onnan meg a mesébe, ahol lerakódik. És ez is visszatarthatja a vizet.
2021. júl. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi
2021. júl. 1. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!