Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végbélgyulladás kis részen?...

Végbélgyulladás kis részen? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hosszas félelmek/bizonytalanság után végül elhatároztam magam és elmentem proktológiára magán úton. Voltam még tavaly gasztró ilyesmi miatt, néztek laktóz, gluténérzékenységet, átfogó ételérzékenység teszt, nagy vérkör, MINDEN tökéletes lett.

Időszakosan voltak olyanok, hogy szelesebb voltak, lazább székletem volt, de ami újonnan megijesztett az vérzés volt.

A héten tapasztaltam, illetve pár hónapja egyszer, az előtt pedig valamikor decemberbe volt az első ilyen. Lázam, ilyesmi sose volt.

Szóval ezzel mentem el, apám aranyeres volt ezért erre volt gyanúm, meg persze azért baromira rettegtem már fél éven át, hogy mi van.

Nagyon alapos vizsgálat volt, doki azzal kezdte, hogy nincs komoly baj. Se polip, se rák semmi, egy apró részen talált egy kis gyulladást.

Annyi, hogy felírt egy hétig használandó kúpot. Az alsó 20 centit tekintette meg, kérdeztem, de feljebb semmi elváltozást nem látott.


Ez a proktológus az egyik legjobban dicsért doktor itthon. Csak elgondolkoztam - mivel hipochonder vagyok azért sajnos - hogy olyanokat láttam crohn/colitis okozhat ilyet.. És hát picit bedzrtam, hogy annál az komolyabb gyulladás lenne ennyi idő után? Mert ő erről annyira nem mondott nekem semmit, mintha ezt nem gondolná ő olyan komoly gondnak. Persze ő az orvos én azt értem, csak láttam lehetséges oknak.



2021. júl. 1. 08:56
 1/1 A kérdező kommentje:

Bocs gyerekek hülye voltam..

Ezért se nézz semminek utána neten.. Ha beírod végbélgyuszi, proctitist hoz ki, ami lehet annak tünete, de nekem criptitis van felírva, ami meg tök más. az egy kis nyúlvány csak az ánusznál és egészen más okozza pl,fizikai trauma, ami nem tud begyógyulni, bacitól meg begyullad.

2021. júl. 1. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!