Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valóban hipochonder vagyok és...

Valóban hipochonder vagyok és én kombinálom túl?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Próbálom minél rövidebben leírni a sztorit, ha van kérdésetek inkább írjátok válaszba :D

Szóval tavaly a korona kezdetekor jött nekem ez az egész, elég stresszes voltam. A semmiből jöttek ilyen kis enyhébb, ám zavaró emésztési panaszok: napi 1 alkalommal lazább széklet, gázosodás, főleg reggeli órákban. Volt hogy a széklet oké volt, volt, hogy megint lazább.

Én már ezzel elmentem akkor házidokihoz - anyámat kicsit idegeltem, mert ő az előző dolgaimból kiindulva hipochondernek tart. Doki kikérdezett, azt mondta esetleg valami érzékenység kajára. Gasztró ekkor nem rendelt (ez augusztusban volt) elmentem magánba intolerancia tesztre. Egyedül a tej jött ki, tojás enyhén. Diétáztam tejre jó ideje, plusz probiotikum kúra és jó lett a széklet viszonylag sokáig, hébe-hóba volt még ilyen. Azért a doki ajánlotta, hogy kéne egy glutént is nézni, ezért elmentem decemberbe gasztróra, megnézték, negatív, teljes vérkép oké, de a süllyedésem 1 értékkel meg volt növekedve és ezen lovagolni kezdtem, hogy mi van, ha nekem krónikus gyulladásom van, crohn stb.

Na ahogy ezen kattogtam és próáltam visszavezetni a tejet, a széklet továbbra is néha laza volt, bár mindenki győzködött, hogy azzal semmi baj nincs, pláne ha napi 1 és tuti a stressztől produkálom. Aztán jött valami, ami a plafonra vitte az idegeim: piros vért láttam a kaki tetején. Halálosan durva letargiába estem, mikor nem először volt már, elmentem proktológushoz. Megszületett az eredmény: az ánuszrózsán belül egy kis kitüremkedés begyulladt és a doki azt mondta ez vérezget néha, okoz kellemetlenséget, írt rá kúpot.

Tehát, eddig a leleteim javarészt negatívak, házidokimmal együtt vagy 4 orvos látott/vizsgált, mégis mai napig parázom, ha hasmenéses székletem lesz akár csak pl. 2 hetente pár napra vagy ilyesmi. Mindenki szerint túlkombinálom és sokkal durvább tüneteim lettek volna már, ha ez komoly baj lenne. Szerintetek ezen a ponton szakember segítségére szorulok, tehát ez tényleg nevezető hipochondriának?



2021. júl. 2. 11:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Erre meg azt tudom mondani,hogy mindenkinek megvan a maga baja.

Mindenkinek a sajátja a legnagyobb.

A te felelősséged ebben az,hogy tedd meg a tőled telhetőt magadért.

Nagyon sok olyan élethelyzet van, amiben igazán nehéz lehet pozitív gondolkodással tekinteni a megoldandó feladatra.Mégis vannak körülöttünk olyan optimista emberek, akiről érdemes példát venni,pedig sokkal nehezebb helyzetben vannak,mint te vagy én.

A saját gondolkodásodon kellene alakítani.

Vajon miért jobb neked,ha pesszimistán gondolsz egy helyzetre?

Vajon miért nem úgy állsz, hozzá bármihez is,hogy attól jobban érezd magad?

Lelkileg teszi tönkre magát az emberek többsége azzal,hogy inkább dagonyázik egy szituációban,mint hogy lerázza magáról és azt mondja van ettől sokkal rosszabb is.

2021. júl. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#11

Erről most eszembe jutott egy ismerősöm, aki nagyon megszenvedett az emésztésével, de egy nagyon pozitív és okos ember. Épp vele beszéltem erről pár napja és példamutató, ahogy ő áll a dolgokhoz. Csomó mindenre allergiás, de olyan szinten, ha kicsit is eszik belőle el sem tud menni otthonról. Még a félkész, mirelit kajáktól is olyan szarul van, hogy hányt tőle napokig..

Azt mondta egyedül allergia tesztre ment el, ki kellett ismernie magát, mit hogyan tud enni és igazából ennyi, pozitívnak kell maradnia mellette.

Na az ő gondjai mellett, eltörpültek az enyémek..

2021. júl. 2. 15:27
 13/15 anonim ***** válasza:
Na,akkor erre gondolj 😊
2021. júl. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Senior Séf ***** válasza:
75%

"Na,akkor erre gondolj 😊"

És akkor jobban lesz? Ez a tipikus "dögöljön meg a szomszéd tehene is" mentalitás senkit nem visz előre.

2021. júl. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
48%

#14

Kellemes társaság lehetsz,ha te ebből ennyit szűrtél le.

2021. júl. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!