Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pánikbeteg és szociális...

Pánikbeteg és szociális fóbiás vagyok, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
6éve vagyok beteg, évente két kezemen megtudom számolni hányszor léptem ki a házból.Szorongok egész nap, minden mp-ben.Hideghívásokkal minimálbéren élek.

2021. júl. 19. 15:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Antidepresszáns szedése miért bem opció?
2021. júl. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Egy éve járok pszichiáterhez és a harmadik féle antidepresszánst kapom, de semmi eredménye.
2021. júl. 19. 16:09
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Kezd el tágítani a komfortzónád határait.Lépésről lépésre,lassan.Én már 30 feletti férfi vagyok.Szociális fóbiám van nekem is.Sok minden nehezen ment az életben.Én se szeretek sehova se menni ha nem muszáj.Viszont szinte bármire rá tudom magam szánni,nincs lehetetlen az életemben.Az más kérdés hogy önszántamból nem lépek meg ilyen dolgokat.Viszont viszonylag tág határokon belül élem az életem.Ami így élhető.De észreveszem magamon hogyha egy kicsit több időt töltök az otthonomban,akkor felüti a fejét a punnyadás,a magány,a depresszió,ráadásul után még nehezebben megy a kimozdulás.

Fel kéne építened az életed,meglátni a betegség mögött önmagad,a személyiséged,a vágyaid hogy mire vágynál az életben.És megpróbálni lépéseket tenni ennek irányában.Nyilván eleinte biztonsággal.Nekem segít a rendszer az életemben,és a jó szervezés is.Ha tudom hogy milyen helyzetben mire számíthatok,nem ér meglepetés,váratlan,az nyugodtsággal tölt el,nagyobb lesz a biztonságérzetem.

Szerintem ha egyszerűen kéne megfogalmazni hogy mihez kezdjél,akkor 3 dolgot kell csinálnod,felmérni,meghatározni az álmaidat,vágyaidat.Megtervezni lépésről lépésre.Majd megvalósítani.Nyilván az első kettő könnyedén fog menni,az elhatározásig könnyű eljutni,a megvalósítás nehezebb ezzel a betegséggel.Személyiségfüggő is,hogy ki mennyire küzd a fóbia ellen,mennyire hagyja hogy uralkodjon rajta.De ha a megvalósítás nem megy egyedül,be lehet vonni segítséget,család,barátok személyében.Mert sok helyzetben lelkileg könnyebb ha van az ember mellett valaki,biztonságot nyújt.

Hát ugye sok motiváló dolgot lehetne írni,hogy egy élete van az embernek,és nézd meg te hogy éled az életed.És rengeteg hasonló videót,anyagot lehet találni az internet világába.

2021. júl. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Legyél aktív, ami elvonja a figyelmed a stresszről. Minél többször hagyd el a lakást, annál jobban hozzá fogsz szokni.
2021. júl. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az segített, hogy belekényszerítettem magam pl eladónál beszélni
2021. júl. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Miket szedtél és meddig?
2021. júl. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Testmozgás és egészséges étrend sokat segített nekem. Bár egy ideje megint össze-vissza eszek mindent és olyan vagyok, mint a mosott sz*r.
2021. júl. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj meg, kapcsolatokat teremteni akár az interneten, legyenek ismerőseid, akár indíthatnál egy élő adást youtubeon és beszélgess az emberekkel.... :)
2021. júl. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Antidepresszáns és nyugtató szedése szükséges,ha javulás következik be akkor a nyugtató elhagyható.

Sok esetben 2 vagy akár 3 féle antidepresszáns együttes szedése kell,illetve nagyon gyakori,hogy csak a sokadik gyógyszerkombináció segít.

Ha már ilyen szinten vagy hogy évek óta a lakást sem hagyod el akkor szerintem csak a gyógyszer marad.

Ne add fel,ha kell keress másik orvost,mellé pszichoterápiát is javasolnék.

És persze higgy abban hogy meg fogsz gyógyulni.

2021. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Kussoljatok már, 4 dél gyógyszert szedek egyik se hat semmit. Amúgy is minek tömni gyógyszerrel egy egészséges embert?
2021. júl. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!