Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szociális szorongásból ki...

Szociális szorongásból ki lehet valaha is jönni?

Figyelt kérdés
Tavaly szedtem gyógyszereket akkor annyiban volt jó hogy nem engedte hogy a pánik előjöjjön de a szorongás akkor is megvolt,mivel most nem szedhetek gyógyszert igy ugy érzem ennek az állapotnak sose lesz vége.Őszintén gyógyszerek nélkül szeretném megszüntetni a szorongásomat de nem egyszerü.Igaz eltudom látni a mindennapi dolgaiamt,dolgozok ráadásul étteremben,vannak akik társaságában feloldódok van akiknek a társaságában szorongok,de teljesitményhelyzetekben bepánikolok,ha egy szem embert kéne betanitanom már leizzadok,szorongok,ugy érzem nem jön ki több szó a torkomon,remeg a hangom ugyanez van felolvasásnál is,járok terápiára tanulok relaxációt igyekszem tényleg nagyon igyekszem de egy egy ilyen megélt pánik után ugy érzem semmi értelme se a terápiának se a próbálkozásaimnak,van amikor ugy érzem jobban vagyok de amikor megélem ujból ezt az intenziv szorongást ugy érzem még jobban visszaesek,gyógyszert pedig azért nem akarok szedni mert terhes vagyok és ezt a 9 hónapot gyógyszer nélkül szeretném végigcsinálni,igazából a terápiában bizok még hisz csak most kezdtem de nemtudom mi lesz igy velem.Tud valaki reményt önteni belém?Vagy tanácsot adni?

2015. máj. 6. 17:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként az az érdekes hogy diagnosztizálak már generalizált szorongás,pánikbetegséget,depresziót de pont szociális fóbiát nem,a pszichodoki még ki is röhögött amikor mondtam neki mi lehet a baj szerinte nem ugy nézek ki mint egy szociális fóbiás,hát az egy dolog de az meg a másik hogy én mit élek meg naponta.
2015. máj. 6. 17:37
 2/7 masni1 ***** válasza:
100%
Semmi ok az aggodalomra. Mesélj a babádnak a pocakodban, bíztasd, hogy milyen szép világra fog születni, közben persze Te is nézd meg, mert tényleg szép ez a világ. Járj szorgalmasan a terápiára, és tanuld el a születendő picidtől azt a teljes kitárulkozást amit ő él meg, mert nem fél semmitől, hiszen ott vagy. Ha megszületik, nagyon nagyot fogsz változni. Anyaoroszlán lesz belőled! És nem lesz a világnak olyan problémája amit ne lennél képes megoldani. Majd meglátod!!!!!!!
2015. máj. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól ismerem ezeket az érzéseket, de úgy gondolom erős akarattal le lehet győzni. Én 29 éves koromban voltam ilyen állapotban,úgy éreztem ebből nem lehet kijönni. Nagyon sokat szenvedtem,akkor még Andaxint és Dalgol cseppeket szedtem, de úgy 3 év után panaszaim megszűntek és még nagyon sok szép évtized következett az életemben. Ma már 78 éves vagyok. Akkor nyomurúságos albérleti körülményeink válthatták ki ezt a szorongást, de amikor gyerekeim megszülettek és lakásproblémám szerény módon megoldódott, minden jóra fordult. Én azt gondolom hogy ennek a betegségnek a mibenléte az hogy az ember valahogy "megtanul szorongani" és ez újra és újra rátör az emberre. Hát ebből kell tudni kilépni. Persze genetikai hajlam is lehetséges.
2015. máj. 10. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Hajú Kék válasza:
100%

Minden szorongásból ki lehet jönni! Az egész az "agy kémiája", amit a természetes élet is előállít sokszor. (Gondolj csak a vészhelyzetben megnövekvő adrenalin-szintre!)

Ahogy olvasom soraidat, ez inkább csak egy fokozott "drukk", amit a szereplés koncentrált figyelése okoz. (Attól még kellemetlen, persze...)

Az jó, hogy nem akarsz gyógyszert szedni állapotosan -, babácskád egészsége negyon fontos!

Ha van humorod, vedd elő, amikor szorongasz, és pont a szorongásod "vicceld meg", már az oldani fogja!


Bátorság, beszélj a kis életkéhez a szíved alatt, hangosan, ne félj, azt fogják hinni, telefonálsz!


Sok szerencsét!

2015. máj. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, kitartást kívánok! Természetes dolgokat kipróbálhatsz: levendula, citromfű, hársfa. A diagnózist viszont nem neked kell felállítanod, nem Te diplomáztál ebből. Nem rosszból mondom, ne értsd félre, tudom, hogy miért gondolod szociális fóbiának, de amit leírtál szintén GAD-ra, pánikra utal, s nem a fóbiára. Hasonló, de mégis más! Közöm sincs a szociális fóbiához, mégis pontosan ugyan az van velem, mint veled.
2015. okt. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok!hát jól megkésve de köszönöm a válaszaitokat!akkor annyira rosszul voltam hogy kétségbeesve kerestem a kiutat,mindegyikőtökkel egyet értek,most hogy megvan a kicsi tényleg sokkal jobb minden habár vannak dolgok amik még most is megvannak.
2016. máj. 5. 22:45
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!irnál nekem a GAD ról egy kicsit ha még olvasni fogsz? az mi is pontosan?
2016. máj. 5. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!