Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szivritmuszavarral diagnosztiz...

Szivritmuszavarral diagnosztizáltak?

Figyelt kérdés

Ez a kerdes azokhoz szól akiket szivritmuszavarral diagnosztizáltak.

Tapasztalatokat szeretném ha írnátok, hogy derult ki, mik voltak a tunetek, mi kovette, milyen kezeles, milyen gyogyszert irtak? Esetleg a veszelyeirol, vagy hogy milyen idos korban fordult elo. Megkoszonom elore is a valaszokat


2021. júl. 28. 13:12
 1/1 anonim ***** válasza:
44%
Nekem fiatal korban 20+ évesen jött elő. Csakhogy nálam oka volt. Mégpedig hogy drogoztam, és a cigi sem tett jót neki. Egy túladagolásom után jött ki először, és olyasmi érzés mint amikor remeg az ember mellkasa. Aztán ez rosszabb, és gyakoribb lett. Volt hogy a vérnyomásmérő nem tudta bemérni a pulzusom, de olyan is volt hogy 140-160-akat mért mikor ilyen roham jött rám. A végén minden órában előjött, és olyan súlyossá vált hogy szédülni kezdtem, nehezen vettem a levegőt, és néha konkrétan le kellett ülnöm/feküdnöm - mert kb majdnem össze estem. Itt már tudtam hogy komolyabb gáz van, és elmentem a dokihoz. Írt fel egy gyógyszert (metoprolol z hexal) ami pár napon belül ezt megszüntette. Aztán be is küldött kivizsgálásra is, de ott bent kellett volna maradni - amire nem voltam hajlandó (mert ugye függő vagyok és kellett a cucc) így nem derül ki mi is a baj. Viszont azóta (több mint 10 éve) szedem ezt a gyógyszert, és így ez nem jön elő. Sőt próbáltam már abba hagyni is. Ha nem cigiznék, és nem innák kávét akkor abba hagyhatnám - de a cigit nem tudom végleg letenni (másféle cigit is szívok). Közben kilátástalan az életem is (intravénás drogfüggő vagyok) és nem úgy tűnik hogy helyre tudnám hozni az elcseszett életem. Emiatt én egyáltalán nem félek a haláltól, csak attól hogy szenvedni fogok. Így pedig ezt az egészet sem veszem túl komolyan. Lehet kicsit szürke/borús a nézőpontom amiből írok - de nekem kb valami ilyesmi volt..
2021. júl. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!