Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az UV fénnyel kapcsolatos...

Az UV fénnyel kapcsolatos tanácsok most hogyan állnak, mert én csak a kb. 20 évvel ezelőttire emlékszem, amikor azt mondták de 10 és du 3 között ne menj a napra. Ez gondolom már megváltozott, nem?

Figyelt kérdés
Jelenleg mikor nem tanácsos a napra menni? és a naptej használatával? Különböző faktorok mit jelentenek ebben a tekintetben? És az UV riasztás mit jelent pontosan, mikor riasztanak?

2021. júl. 29. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Most nem tanácsos napra menni 10-15 között, viszont most már azt is tanácsolják, hogy valamilyen fényvédőt (lehetőleg minél magasabb faktorszámút) használjon az ember, bármikor is megy ki. Van aki szerint már télen is érdemes ezeket naponta használni, mert nagyon sokat romlott a föld ózonrétege az elmúlt 10-20 évben.

Uv riasztást akkor szokták alkalmazni, mikor különösen magas az uv sugárzás, nagy veszélye van a a gyors leégésnek. A leégés pedig “elősegítheti” a daganatos sejtek kialakulását.

Ilyenkor annyit szoktak kérni, hogy ne legyél sokat napon, ha mégis akkor ne vegyél fel olyan ruhát amin a bőröd nagyrésze szabad, vagy ha mégis akkor naptejhasználat kell.

2021. júl. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem amit írsz, a 10-15 között 20 éve is volt, szerintem mostanra biztosan változott, nem? Ez volt a kérdésem lényege. A naptejet sem tudom értelmezni, az oké hogy tanácsos, de ha 95-ös faktort használsz, akkor gondolom kimehetsz, másrészt az inkább az időtartamra vonatkozik. Mit jelentenek a százalékok pontosan? Mennyivel több időt lehetsz a napon ha mondjuk 50-es faktorral mész ki vagy kenés nélkül? És egy UV riasztás az mit jelent pontosan, számokban mérve?
2021. júl. 29. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!