Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeretnék megváltozni, milyen...

Szeretnék megváltozni, milyen könyveket, tanácsokat tudnátok ehhez ajánlani?

Figyelt kérdés

Először is: Nagyra értékelem, hogyha valaki válaszol a kérdésemre.

Másodszor: Nem félek zöld kezeket osztogatni a válaszolóknak, szóval várom minél több ember válaszét. :)


Az a helyzet, hogy zárkózott vagyok, nehezen nyílok meg mások előtt és ami a legjobban zavar, hogy nagyon nehezen tudok kezdeményezni másoknál. Érzem, hogy nem ilyennek kéne lennem, nem akarok ilyen lenni. Közvetlen, barátságos ember szeretnék lenni, aki akár lazán odamegy valakihez az utcán és sikeres beszélgetést kezdeményez másokkal. Az oka, hogy ilyen vagyok valószínűleg az, hogy általános iskolában kiközösítettek engem az osztálytársaim és valahogy berögződött ez a "nem vagy elég jó" gondolat. Ennek pedig hiába állítom az ellenkezőjét, mert ettől még nem fogok tudni rendesen kapcsolatot teremteni és minőségi kapcsolatokat építeni.


Milyen könyveket, tanácsokat tudnátok ajánlani?:) 19/F


2016. jún. 27. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Teljesen megértem a helyzeted,én is ilyen voltam. Nincs is sok barátom továbbra sem. A velem egy korúakkal nem igazán jövök ki, az osztálytársaim többségével alig beszélek. Munkahelyen viszont tök jól kijövök az emberekkel. Az már teljesen más közeg, sokat segített, hogy ők kezdeményeztek, beszéltek velem, kikérték a véleményem stb. Próbálj olyan emberekkel ismerkedni, akikkel azonos az érdeklődésed, vagy esetleg közösségi oldalakon ismerkedj, aztán fokozatosan szerintem menni fog. A múltat pedig felejtsd el, nincs olyan, hogy nem vagy elég jó. Hidd el értékes ember vagy, csak kis önbizalom kell. Sok sikert!:)
2016. jún. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is ugyanilyen vagyok.:D 16/L

Szabó Péter - Állj félre a saját utadból.

2016. jún. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!