Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Doppler vizsgálat után,...

Doppler vizsgálat után, megmaradt viszérduzzanat?

Figyelt kérdés

Férjemet 2 hét múlva műtik visszerekkel.

3 hete a doppler azt mutatta tökéletesek a mélyvénái (evvel soha nemvolt gond) viszont felületi trombózisa sokszor volt, emiatt is műtik.

A kérdésem az lenne, ha a doppler jó volt, de azóta is van hogy bedagad 1-1 helyen a lába és bepüffed, az “normális” ilyen esetben? 2 hét van a műtétig, egyik orvoshoz sem tudunk már elmenni.

SBO-n 3szor elhajtották, hogy ez nem trombózis.

A férjem szerint sem az, mégis rossz neki, hogy épp valahol előjön és kellemetlen.



2021. aug. 7. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Én és a húgi ezt szedjük, bár a húgi jobban visszeres, nekem inkább megelőzésre kell.


[link]


Ezt a gélt, régebben használtuk, most megint kapható, úgyhogy tervezzük a beszerzését.


[link]


A Kurkuma krém nagyon hatásos a bedagadásra, sőt, volt, hogy a húgi lába kezdett elszíneződni, és visszafordította a folyamatot.


[link]

Ezt a tablettát mindketten szedjük, mivel vérhígító a hatása, és mindketten sajnos hajlamosak vagyunk a rögösödésre.

Amikor a húgi lába beduzzadt, és elszíneződött, akkor elkezdte ezt is mellette szedni, pár nap, és segített.

Bár az Aspirin protect 100 mg akár egy hónapig is szedhető mindennap, mi csak alkalmanként szoktuk szedni, de akkor általában egy hétig legalább.

Nekem ezt a gyógyszert szívritmuszavar miatti katéteres műtét után ajánlották egy hónapig, de kiderült, hogy amúgy is hasznos, szóval mindig tartunk itthon.


Ha valami miatt az Aspirin nem szedhető, akkor lehet helyette Kurkuma kapszulát, vagy Gyömbér kapszulát, vagy Fokhagyma kapszulát szedni, mert ezeknek is vérhígító hatása van (és mellette vízhajtó is, szóval talán emiatt is csökkentik a lábduzzadást).

2021. aug. 8. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Beszerzem a kurkumát. Apsirin van itthon:)

Hasznos amit írtál,köszönöm! :)

2021. aug. 8. 06:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)


Egyébként Aspirin-ből ez a mini tabletta az, ami huzamosabban szedhető (napi 1 tbl) a többi változata gyomor problémákat okoz.

Kurkumából szintén van itthon kapszulánk, azt is a DM-ben vettük, de majd újra kell. :)


[link]


Mi most ilyet az ízületeink miatt szedünk.


De majd szeretnénk gyömbéres kurkumát, mert az meg immunerősítő:

[link]


Természetesen nem keverjük, majd kiválogatjuk épp mikor melyik kell.


Örülök, ha tudtam segíteni. :)

2021. aug. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyébként nagy hőségben, lógatva bedagad a láb (mindenkinek). Ilyenkor fel kell polcolni. Ha bedagad a láb, akkor feküdnie, és kissé magasabbra kell emelni, mint a szív - tehát még egy pokróc/takaró összegöngyölve a láb alá mehet.

Masszírozni is lehet (Kurkuma krémmel), DE CSAK a szív felé kell csinálni.

Ha mondjuk inna mellette valami gyömbéres italt, akkor több a vizelet, és eltávozik a felesleges víz.


Aspirin protect 100 mellett a következő gyógynövények vérhígítók / vízhajtók óvatosan használhatók, mert fokozzák a hatását:

- Gyömbér (vérhígító és vízhajtó)

- Kurkuma (vérhígító és vízhajtó)

- Menta (Vízhajtó)

- Fahéj (vízhajtó)

- Zöld tea (vízhajtó)


Fentiekből létezik tea, vagy ital. Nem mindet kell használni csak egyszerre egyet.

A sok vízhajtás megterheli a szívet, tehát a kihajtott folyadékot pótolni is kell. Sima ásványi víz, vagy úgy nevezett izotóniás itallal.

2021. aug. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még elfelejtettem a fokhagymát.

Vérhígító, ér, és vértisztító, méregtelenítő, és természetes antibiotikumot is tartalmaz. Inkább magyar fokhagyma a jobb, de ha már nincs a kínai is több, mint a semmi. Nyersen, felszeletelve, pl. vajas kenyéren, és mondjuk kúraszerűen 4-5 napon át nagyon hasznos.

Ebből is létezik kapszula, de a nyers zöldség is arany. :)

(Pl. a fokhagyma a veséken keresztül választódik ki, és használ a hólyaghurut, felfázás ellen. Ezt csak mint érdekességként említem. Mert mindegyik hagyma a vesén keresztül válik ki, de a fokhagyma a leghatásosabb)

2021. aug. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Megpróbálom a műtétig ilyennel is segíteni neki. Nagyon köszii ❤️

2021. aug. 8. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!