Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki sokat sportol, az kevesebb...

Aki sokat sportol, az kevesebbet lesz beteg, és az immunrendszere erősebb lesz a betegségekkel szemben (pl. akár Covid)?

Figyelt kérdés

2021. aug. 9. 13:15
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez így van.
Nem ettől függ, hogy milyen erős az immunrendszer.
Egyéb
35 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van összefüggés, de nagyon bonyolult az egész, ezért elég sok kivétel is akad.
2021. aug. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 EVA800 ***** válasza:
65%
Coviddal szemben nem.Sok edzett embernek erős tünetei lettek.pl.:magas láz
2021. aug. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem ettől függ. A sport elhanyagolható mértékben járul hozzá az egészséges immunrendszerhez. Nekem heti 14 óra edzésem van, mégis középsúlyos tünetekkel estem át a covidon. (A következményei pedig március óta tartanak...)
2021. aug. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Régebben kórosan elhízott voltam, keményen alkoholizáltam, cigiztem, még is 3 év alatt talán egyszer voltam beteg.
2021. aug. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Elvileg igen, de gyakorlatilag meg a fene tudja.
2021. aug. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

A szakirodalom szerint a nem intenzív edzés (akármit is jelentsen) javítja az immunműködést, de az intenzív edzés már károsítja.


Covid esetén is lehet azt mondani, hogy jobb esélyeid vannak sportos emberként, mint mondjuk elhízott emberként. De ezek csak esélyek! Ismerek sportos embereket, akiket vagy maga a covid-tüdőgyulladás viselt meg nagyon durván, vagy covid lefolyása után vérrög alakult ki és intenzív osztályon kötöttek ki. Az "én egészségesen élek, nekem meg se kottyanhat a covid" című nótát fújók nem tudományosan képzettek, nem látták mi zajlik a covid-osztályokon, nem tudják miről beszélnek.

2021. aug. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

A túlzott odafigyelés a higiéniára is gyengítheti az immunrendszer.


A legtöbb hajléktalannak valószínűleg meg sem kottyanna a covid, az ő immunrendszerük pl ki van képezve rendesen az is biztos.

2021. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos nem
2021. aug. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

"Régebben kórosan elhízott voltam, keményen alkoholizáltam, cigiztem, még is 3 év alatt talán egyszer voltam beteg."

És mostanában?

És hány év telt el azóta egyáltalán? Mert elhízott és elhízott között is erős különbség lehet attól függően, hogy hány évesek.

2021. aug. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindig pontatlanul fogalmazzák meg.

Az egyénnek van egy veleszületett, genetikailag meghatározott erősségű immunrendszere. Ez lehet - egy képzeletbeli 100-as skálán - pl 60-as vagy 90-es. Aki sportol, meg úgy általában nem rombolja a saját testét, az arra lesz jó, hogy ez a 60 vagy éppen 90 ennyi is maradjon sokáig. Aki lusta disznó vagy pont kizsigereli magát, annak meg elkezd csökkenni. De még így is van olyan, hogy valaki egészségtelenül él, de 90-ről indult és most 70, valaki meg sportol és marad neki ezért a 60-ja, aztán éppen ezért az utóbbit viszi el valami nyavalya.

2021. aug. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!