Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fordulhatok e ezzel ügyelethez?

Serufied kérdése:

Fordulhatok e ezzel ügyelethez?

Figyelt kérdés
Elég erős dohányos vagyok. Ne menjünk bele mi az oka annak hogy napi 20-40 szál cigarettát elszívok mert mentális probléma áll mögötte. Szoktam köhögni tőle. De félre téve ezt az a problémám. Hogy szerintem ùjra elkaptam per kialakult egy betegségem. Állandóan sűrű nyák termelődik vagy jön fel a tüdőmből és én ezt persze nyelem. Hány ingerem van tőle és egyre csúnyábban köhögök. Például ha relaxált állapotban vagyok nem köhögök. 3 éve volt először ilyenem akkor nem mentem orvoshoz és olyan két hét alatt elmúlt de elég szenvedés volt. Ugyan az van most is. Gyanítom hogy ez valami influenza szerűség bár lázam nincs. Azért gondolok influenzára mert gyanús hogy szezonális betegség mert három éve is e tájt alakult ki. Ezzel mivel holnap ünnep nap van fordulhatok e szerintetek ügyelethez?

2021. aug. 19. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Igen fordulhatsz, csak a szerintem influenza baromságot hagyd ki belőle.
2021. aug. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Hétfőn elmehetsz a háziorvoshoz. Ez nem akkut probléma, évek óta fennáll. Bagózol, fuldokolsz a köhögéstől, ez mindennapos, nem SBO-ra tartozik, ott nem ilyen problémákat oldanak meg. Ha levágtad az ujjad, vagy eltörted a lábad holnap, akkor mehetsz oda.
2021. aug. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem bírod ki hétfőig és úgy érzed az egészségedet kockáztatod vele, akkor nyugodtan menj az ügyeletre. Ott minden embert kötelesek ellátni, de elsősorban azok miatt van az ügyelet, akiknél kockázatot jelent az orvosi ellátás halasztása. Viszont ha esetleg Covidra gyanakszol vagy csak tartassz tőle, akkor vegyél egy gyorstesztet (az ügyeletes gyógyszertárak nyitva vannak most is). Közben a mentális problémával is kellene kezdeni valamit, mielőtt nagyobb bajt fog okozni.

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2021. aug. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!