Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gége- és hangszálgyulladás...

Gége- és hangszálgyulladás mennyi idő alatt gyógyul? Mit tudok még csinálni az előbbi gyógyulás érdekében?

Figyelt kérdés

Szerdára kezdett elmenni a hangom, csütörtökön is még jobb volt, aztán éjszakára nagyon elkezdett fájni a torkom és azóta kb alig bírok beszélni.

Táborban voltam, sokat kiabáltam és esténként hideg is volt, nem öltöztem fel eléggé. És sajnos elég kevés folyadékot ittam. Illetve néha más is beleivott az üveg vizembe.

Tegnap bementem az ügyeletre, orvos nem látott, mert nem volt bent hozzáértő. Mindenáron a covidot akarták rám húzni, hogy biztos az vagyok és ugye nem külföldről jöttem haza...

Szóval konkrétan nincsen hangom, nagyon fáj a torkom és olyan mintha egy gombóc lenne benne és száraz is lenne. Többször ettől az érzéstől nagyon kell köhögnöm. A nyelés is nehezen megy és fáj is, és néha a légcsövem is “húz” levegővételkor. Tegnap mértem lázat, 37,2 és 37,5 volt.

Amit mondtak a kórházban, hogy ha rosszabb lenne a hétvégén, akkor menjek vissza legkésőbb hétfőn. Gégediéta és gyulladáscsökkentős fájdalomcsillapító és fújós tantumverdet javasolt az ápoló (aki megnézett) a doki telefonos utasítása alapján. Én még csütörtökön vettem kakukkfüves thymi oldatot, azt is használom, illetve ma a gyógyszertárban még a calcium-ot mondták, hogy az is segíthet. Ezeket mind használom most és a lehető legkevesebbet beszélek... Illetve még kamillateát iszok langyosan.

Ki mit javasolna? Valami jól bevált praktika?


2021. aug. 21. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ennél többet nem tehetsz, ez a köptető fontos, én mindig azt használok, nagyon jó, de kell 3-4 nap legalább.
2021. aug. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azóta már egész jól vagyok, hullámzóan jó a hangom. A köhögés durvább lett, hol hurutos hol száraz. Napi 3 acc200-at iszok rá, c, d és multivitamint és grapefruitmag kapszulát is szedek, hátha segítenek. 2 napja kb félig ülve alszok, így az éjszaka is elviselhető. Talán a 2-3 nappal ezelőtti köhögéshez képest már csillapodott és javul az is, de a torkomnak fáj a köhögés. És azóta van 1 negatív PCR tesztem is.
2021. aug. 25. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!