Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi állhat a krónikus köhögés...

Mi állhat a krónikus köhögés hátterében?

Figyelt kérdés

Kb 5hónapja köhögök minden nap, rohamszerűen. Ilyenkor nehezen kapok levegőt. Nem látok benne semmilyen rendszert, van amikor enyhébb, van amikor nagyon intenzív. Napszaktól és helyszíntől is független(nyaralás alatt is végig volt).


Voltam háziorvosnál, ő továbbküldött tüdőgyógyászatra. Asztmára gyanakodtak, több mint 1hónapig szedtem az Alvesco inhalátort, párszor használtam a Ventolint is és nem segített egyik se semmit.


5éve is ez volt a panaszom, akkor az összes teszt negatív lett(asztma vizsgálat, CT, hörgőtükrözés), akkor is szedtem inhalátort, nem segített. Hosszú idő után elmúlt a köhögés, de nem tudom miért. Akkoriban életmódot váltottam, ez hozzájárulhatott.


Idén allergia teszt volt(parlagfű és por pozitív) és röntgen(nem mutatott ki semmi érdemlegeset). Most refluxra írtak fel gyógyszert, mert egy 10évvel ezelőtti gyomortükrözésem során pozitív lett az eredmény. De korábban már többször szedtem rá gyógyszert és nem igazán tapasztaltam változást.


Fül-orr gégésznél is jártam, ő nem látott semmit.

A következő időpont a tüdőgyógyászatra több mint 1hónapra van és nem tudom mit csináljak, nagyon szenvedek. Sokszor munka vagy társasági esemény során jön rám, és úgy néznek rám, mintha pestises lennék(gondolom a folyamatosan a médiába nyomatott covid hírek miatt sokan feltételezik hogy nekem is az van).


Úgy érzem a dokimat nem igazán érdeklem, amikor kérdeztem nem kéne-e valami vizsgálatot csinálni, azt kérdezte mire gondolok. Meg többször sértegetett is. Csak írja fel a gyógyszereket egymás után.

Menjek el másik tüdőgyógyászhoz? Most már látják az EESZT-be a dolgokat. Egy csomó orvos megsértődik, ha látja hogy korábban máshol volt a beteg.


Már nem érdekel mibe vagy mennyibe kerül, csak jobban akarok lenni. Ti mit csinálnátok a helyemben?



2021. aug. 22. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Magánba menj el dokihoz, 1-2 kiderul mi a probléma.

Jobbulást!

2021. aug. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hova menjek?
2021. aug. 22. 20:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazabol kijott a parlagfu es a por allergia, nem tudom min lepodsz meg. En is allergias vagyok, még a joistenre is, a vissza vissza térő kohogesem ra pont egy tunet.

De nalam a nedves levego, esetleg a meleg, es volt hogy a hazban levo eldugott penesz is okozta mar eddigi eletem soran. Nem biztos hogy feltetlenul belul kell keresni a hibat. Parom peldaul ha 25 fok felett van a homerseklet a hazban, irdatlanul kohog.

2021. aug. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as és ti mit szedtek rá?
2021. aug. 23. 06:09
 5/7 Sándor G ***** válasza:

T,kèrdező!

Mivel azt îrtad, min 5hónapja fenàll ez a kellemetlen kràkogàs,köhögès, azt kell mondjam, ennek lehet köze a refluxhoz,ill,annak savas termèkeihez, viszont semmi köze sem lehet covid-hoz, de más vîrusokhoz sem, kivève ha voltál kórházban, ès bekaptál egy Mrsa- fertőzèst,.

Az más eset,viszont akkor ezt egy egyszerű labor vizsgálattal ki lehet mutatni..

Ha viszont mègsem az,úgy nincsen gyulladás a szervezetedben,akkor mèg azt kellene tudni ,mi állhat a háttèrben, szmog, füst,avagy munkahelyi ártalom,pl, szálló por ,hegesztès közbeni káros termèkek, stb..

Hörgi lègzèsed van e,a lègútak tiszták, nincs reggelente produktîv köhögèsed, köpeted, s ha mègis milyen jellegű..

Naponta hetente stb .

2021. aug. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sándor G ***** válasza:

Èn spec ,egyszerű bronhitiszes vagyok,kb, 6ève már, de ugyanakkor parlagfű +ürömre ,annak pollenjeire, az első időszakban, viràgzàs után,allergiás vagyok, de nem krákogok, ès nèha jön fel valami kevès, lerakodás a nyelőcsöből,,a lerakodott polutánsokból származó trutyi..

A lègzèsfunkcióim javultak,amióta trendszeresen inhalátort használok, Nac--t,+Só oldat 1%osat..

Ultrahangos inhalátor a jó ,mindenre ,felső +alsó lègutakra, tüdőre is, szinte kötelező hasznàlni, ha ilyen jellegű problèma van !

Vègül de nem utolsó sorban,a mindenfèle befújók, sprayk Alvesco, Ventolin ,stb,nem helyettesitik ,a hatèkony uh, inhalàtoros rendszeres kezelèst,*

Pl, Sanasol, èvel óta bevált...

2021. aug. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sándor G ***** válasza:

Anonim-us, ha kedves párod ,rendszeresen köhög,mèg esetleg dohányzik is, de ezek a tünetek, több mint egy ève fennálnak már,akkor ez sajnos a krónikus bronhitisz előszobája, viszont kezeletlenül,egy tüdő emphysemas is lehet belőle,kb, 50èves korára !

Ez nem ijesztgetès, nem vicc.

2021. aug. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!