Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végbélrepedés kezelése és műtét?

Végbélrepedés kezelése és műtét?

Figyelt kérdés
Július közepén voltam proktológusnál aki megállapította, hogy végbélrepedésem van, amire kúpot írt fel, és 3 héten belüli kontrollvizsgálatot. Ez megtörtént azonban nem pont 3 hét, hanem inkább 4 lett. Az orvos azt mondta vizsgálat után, hogy nem gyógyult be rendesen, így megint 3 hétig kúpozás. Holnap megyek vissza, viszont attól függetlenül, hogy se nem vérzik, se nem fáj székeléskor, úgy érzem hogy érzékeny, és kúp felhelyezésnél, illetve ujjal való tapintásra fáj valamennyire. Akiknek volt már ilyesmi problémájuk, mi lett végül? Műtétet semmiféleképpen nem akarok, mert olyanokat hallottam, hogy inkontinenciát okozhat, meg amúgyis ronda műtét után, szóval azt mindenképpen el akarom és fogom is kerülni. Mik a tapasztalatok? Okoskodások nem érdekelnek.

2021. aug. 31. 11:12
 1/2 anonim ***** válasza:
61%
Mitől repedhetett meg?
2021. aug. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem 8 éve alakult ki székrekedés miatt. Vagy 4-5 hónapig vérezgetett meg fájdogált, kúpok ide vagy oda. Azóta panaszmentes vagyok. Nem gyógyult meg, hanem krónikusan megmaradt kis csomó formájában, de szerencsérenincs vele gond. Még szülésnél sem volt baj. Jó, hogy nem műttettem meg.
2021. aug. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!