Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A szívinkfartust kimutassa az...

Lol12334 kérdése:

A szívinkfartust kimutassa az EKG?

Figyelt kérdés

Iskolában majdnem eldőltem a padban, lezsibbadt mindenem kirohantam a teremből azután anyum bevitt a kórházba, ahol vettek vért és csináltak EKG-t. Az eredmények jók lettek, de folyamatosan szorít a mellkasom és fájnak a kezeim, nyakam. Félek hogy szívinkfartusom vagy szívrohamom lesz. 😭

18/l



2021. szept. 11. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg pánikrohamod volt. Szívinfarktusnál nem valószínű, hogy ki tudtál volna rohanni a teremből. Amúgy ki tudja mutatni az EKG.
2021. szept. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ez a folytonos mellkas szorítás mi lehet?
2021. szept. 11. 16:57
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia. Ez bizony pánikroham. A folytonos mellkasi szorítás pedig szorongásra utal. Ennyi idősen nincsenek plakkok a koszorúerekben, így nagyon de tényleg nagyon pici az esély a szívinfarktusra.

NE ijedj meg kérlek, mert ezzel csak elrontod az életed. Élj boldogan, ne gondolkodj ilyeneken.

Ez amit leírtál egy tipikus pánikroham volt, amitől megijedtél, és most azon szorongsz, hogy meghalsz.

Még 70+ évig itt leszel bizony.

2021. szept. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az első válaszoló is leírta, ez pánikroham. A mellkasi szorítás szorongásra utal, jelenleg is ideges vagy. Biztos, hogy nincs szívrohamod, az kimutatható az EGK-n.
2021. szept. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, most megnyugodtam. A pánikot meg kezeltetni fogjuk mindenképpen, mert ez szörnyű.
2021. szept. 11. 18:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Pánik! Nálam ugyanígy kezdődött. Kérlek ne ess abba a hibába, mint én : sokáig azt szajkóztam, hogy a szívemnek van baja, holott mindenről a pánik tehetett. Jobbulást!
2021. szept. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem már bele estem ebbe a hibába :( folyamatosan gyenge vagyok és szorít a mellkasok, ha mozgok. szüleim már nem akarnak orvoshoz vinni, mert jó lett az EKG-m.
2021. szept. 13. 14:37
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Én voltam holter ekg-n, szív uh-n, pajzsmirigy labor is volt,teljes vérkép, stb. Minden érték jó volt. Viszont annyira megijedtem az első pánikrohamtól, hogy sokáig képtelen voltam elhinni, hogy pszichés bajom van, nem szervi. Képzeld el, mikor 25 évesen nem mertem egyedül maradni, mert attól féltem rosszul leszek és nem lesz, aki segítsen, mentőt hívjon... De túl vagyok rajta! A kiváltó okot kell keresni (lelki). Szorítok! ♥️
2021. szept. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Örülök neki, hogy sikerült leküzdened! Köszönöm, hogy leírtad ezt 😥❤️remélem nálam is “csak” ez van, és majd szépen lassan elhiszem, hogy ez nem szervi baj.
2021. szept. 13. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!