Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyalkas szèklet, puffadás?

Nyalkas szèklet, puffadás?

Figyelt kérdés

Világ életembe nagyon hasfájós voltam főleg nehezebb teljesebb kajak után, de soha mentem el érzékenységi tesztre és eszek mindent

Mostmae egy jo ideje van nyalkas szekletem vagy amikor megprobalok kakilni egy kis nyalka jön csak ki valamint folyton puffadok, sokszor van székrekedesen is bár nem túl hosszú időre, egyszer volt egy kis vér is de sztem azért mert nagyon eroltettem,

Nagymamamat most diagnosztizáltak vastagbél rákkal így kicsit aggódom (mondjuk a hetekig durván vérzett) nála sok volt a stresszt szerintünk az okozta de 20 alatt nem hiszem higy sok lenne rá az esélyem



#széklet #vastagbélrák #Nyalkas széklet
2021. szept. 13. 22:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Hozzateszem, higy sok csokit illetve egeszsegtelen dolgot eszem valamint nem túl rendszeresen és amikor ilyeneket eszek akkor gyakoribb is a székrekedes mivel világ életembe fájt a hasam így jobban gyanakodok etelalergiara bár az állandó nyalka kicsit aggaszt ez a nagyon kis mennyiségű vér tényleg csak a WC papíron már kb 2 hónapja volt azóta nem volt ilyen valamint hasmenése nem igen szokott lenni
2021. szept. 13. 22:19
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az erőltetéstől lehet vér, enyhe repedés, vagy aranyér miatt.

Nyálkás székletet sok minden okozhat. Krónikus gyulladás, lisztérzékenység (puffadással is jár), fertőzések, különféle bélbetegségek. Ezek a gyakoriak, daganat is okozhatja, de az már nem olyan gyakori, szóval én a helyedben nem arra gondolnék elsősorban.

Mindenképpen érdemes lenne kivizsgáltatni, lehet, egy egyszerű étrendváltás megoldja.

2021. szept. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom hogy nem feltétlen kell rosszra gondolni csak ugye lehet örökletes, valamint azt írják 10-15 évbs is telhet a kialakulása tehát egész eletembe kellet volna alalkulnia
2021. szept. 13. 23:15
 4/5 A kérdező kommentje:
Sztem kb 2 hétig megfigyelem magam és ha nem tapasztalok javulast muszáj lesz beszélnem róla és irány az orvos ha vannak még tanácsok gondolatok szívesen fogadom
2021. szept. 13. 23:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Régi kérdés, de kiderült mi okozta?

2023. szept. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!