Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Így is lehet epilepszia?

Így is lehet epilepszia?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja volt nagy görcsrohamom(eszméletvesztéssel). Épp kórházban ért, orvos és ápoló is végignézte, azt mondták epilepsziás görcsroham volt. EEG, Mri viszont negatív lett, neurológián sem javasoltak semmit. Viszont egyre gyakrabban hol a kezem hol a nyakam érintő "kicsapódás" ér, konkrét olyan mintha görcsbe lennének, és ránganak, a vêge mindig ugyanaz: furcsán szédelgek, ha pislogok egy másodperc töredékéig csak feketét látok, el sem tudom magyarázni. A héten már a második alkalom hogy beszélek, egyszer csak elkezdek úgy beszélni mint mikor valakivel telefonálunk és szaggat a vonal.. Akadozva, aztán már meg sem merek szólalni mert valamilyen furcsa érzés tör rám eközben is. Nagyon nagyon rossz, meg sem tudom fogalmazni :( És ez után is jön a szédelgés.. Lehet negatív leletek ellenére epilepszia, vagy mi lehet ez? Nagyon meg vagyok rémülve :(
2021. szept. 14. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Neurológiára menj vissza! Ez nem játék! Ne pánikolj, mert az csak rátesz még, ha idegi probléma. Ne hagyd, hogy lerázzanak a dokik, a tb-s rendelésen kb. mindegyik leráz (bezzeg ha maszekba mennél... undorító), szarnak az emberre, de te kösd az ebet a karóhoz!

Egy tipp: erősítsd fel a tüneteidet, amikor beszámolsz róluk! Ne mondj mást és ne kamuzz (mert azzal vakvágányra viheted a diagnosztát), hanem a meglévőket nagyítsd kicsit fel, hogy komolyabban vegyenek!

Háziorvossal is beszélj!

2021. szept. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nekem így előre nem epilepszia, csak nem tudták megmagyarázni+leszarták, hogy mi a bajod, az epilepsziát meg könnyű rámondani mindenre, a mostani tüneteid sem tipikusak, de persze ettől még lehet...

(Ápoló vagyok, az első éveimben neurológián dolgoztam.)

2021. szept. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

*elsőre

(1. és 2. voltam)

2021. szept. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Eszméletvesztésnek kell az okát kideríteni, ez járhat rángatózással, de így leírva nem epilepszia főleg, ha utána rögtön készültek a vizsgálatok, amik negatívak.
2021. szept. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mikor volt az eszméletvesztéssel járó rohamom, előtte már nem jól éreztem magam. Olyan volt, mintha percenként egyre sötétebben láttam volna mindent, egyre sűrvebben kellett pislognom(inger), aztán gyorsan történt. Elkezdett a szemem "kiugrálni" oldalra tehát konkrét kiakadt oldalra, követte a nyakam is, görcsbe voltam.Kiesett a kezemből ami épp benne volt, mert az is remegni kezdett, és eldőltem oldalra. Ennyi amire emlékszem, elveszítettem az eszméletem.

Mire felébredtem már egy rivotril landolt előtte a vállamba, oxigén volt rajtam stb.. Az a tipikus "rángatózás", habos nyálfolyás, minden megvolt

Nem kicsit ijedtem meg, soha nem volt velem ilyen, azóta ezek a kisebb rohamok már lassan minden naposak.

2021. szept. 15. 09:39
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem azonnal történtek a vizsgálatok, a roham pénteken, az mri hétfőn, az eeg pedig kedden
2021. szept. 15. 10:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Az EEG csak a pillanatnyi állapotot mutatja. Tehát attól hogy negatív lett, még simán lehetsz epis
2021. nov. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!