Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epilepszia és alkoholizmus...

Epilepszia és alkoholizmus együtt?

Figyelt kérdés

A feleségem apja ilyen zugivó ember. Epilepsziás, párszor összeesett már, eszméletlenség, nyelv elharapás, ami kell. Ő ezekre persze nem emlékszik, csak a családja, ezért a mai napig átver mindenkit, és titokban iszik, nem is keveseket.


Eddig akkor esett össze epilepsziásan, amikor abbahagyta egy ideig a zugivást.

Van rá gyógyszere is, amit hébe-hóba szed, amikor iszik nem szed.


A kérdésem az lenne, hogy akkor is összeeshet epilepsziásan egy ilyen ember, amikor éppen olyan részeg, hogy beszélni sem tud?

Vagy az epilepszia jellemzően csak akkor jön, amikor elvonás alatt van a szervezete?



2021. szept. 10. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
elvonás
2021. szept. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak akkor jön.

Én is ebben szenvedek 😔 a dokim azt mondta, hogy sok folyadékot kell inni, lehetőleg vizet, ki kell pihenni magam, nem 4 órákat aludni, és kerülni kell a stresszt.

Az alkoholt is kerülni kéne, az sem tesz jót, főleg ennyi..

2021. szept. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor. De epilepsziás jobb, ha nem csak azért tartózkodik az alkoholfogyasztástól, mert gyógyszerfogyasztó. Az antiepileptikumok szedése ideje alatt alkoholt inni nem szabad, ütik egymást. Ha após képtelen leállni, bármi megtörténhet. És mindenki jobban jár, ha nem hosszú évekig tartó szellemi leépülés, súlyosbodó állapot következik, hanem...ha értesz...

Doki mit mond? Már letett róla? Remélem, nem egy háztartásban éltek.

Ha romlik a helyzet - készüljetek arra, hogy nektek is pokollá válhat az életetek.

Ha apósod leállna, és végigszenvedné a brutális elvonási tüneteket - amire én innen szikrányi esélyt sem látok - esetleg akkor lehetséges a valamicske állapotjavulás.

53éve csinálom, másokat is láttam eleget: rettenetesen meglepne , ha bármi javulás következne, ha tovább iszik, ha nem.

Semmi jóra ne számítsatok... és akkor legfejjebb kisebb lesz a meglepetésetek.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__9469579..


u.i.: párod nem örökölte az apjától az epire való hajlamot, vizsgálták már?

Magatokra koncentrálj, a családod érdekeit tartsd szem előtt, mert fateron már szerintem a csoda sem segít, ti és a gyerekeitek viszont ne igyátok ennek levét!

2021. szept. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos gyerekkora óta alkoholista az öreg, nem fog leállni. Lelki terrortól kezdve a fenyegetőzésen át a kijátszásig mindent felhasznál, hogy ihasson. A családjánál is fontosabb neki, sajnos már többször kiderült.


Jelenleg sajnos egy háztartásban élünk még. Az orvosok lemondtak már róla úgymond, tehát amikor már harmadjára találkoztak vele ugyan azért, mert összeesett epilepsziával, és simán kimutatják az értékeiből hogy úgy issza az alkoholt mint a vizet, nem nagyon törődnek vele.


Hát igen ez ilyen. Nekünk pokol, neki mi vagyunk a pokol, amiért tiltani akarjuk az alkoholt. Az anyósom szenved a legtöbbet miatta, vérnyomás gyógyszeren él.

Sajnos nem tudják kitenni sem a szűrét, mert "nincs hova". Az utcára meg hát nem akarják hogy kerüljön. Ilyen ez.


De ahogy ön is írta, magunkra kell koncentrálnunk, én legalábbis próbálok nem bele folyni ebbe.


De akkor ezek szerint bármikor összeeshet így is.

A baj az hogy nem foghatom / foghatjuk egész nap a kezét, nem látjuk merre mászkál. Így meg ha valahol összeesik a faluban részegen...

Eleinte én is harcoltam az alkoholizmusa ellen, sokat. De számomra megdöbbentő mennyire semmi haszna nem volt semmi szónak, próbálkozásnak. SOHA nem fog leállni.

Ma már csak elengedtem...

Nem rajtunk múlik ez sajnos.. Minden segítséget elutasított, és el fog utasítani.

2021. szept. 10. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!