Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Újabb adag antibiotikumot...

Újabb adag antibiotikumot lenne értelme beszedni már tünetmentesen?

Figyelt kérdés
Múlthét előtti szerdán (Szept 1) kaptam el ételfertőzést, ami eléggé lerendezett. Azért is mert soha az életben nem kaptam el ilyen betegséget, ijesztő volt. Láz, hasi fájdalom, levertség, véres hasmenés. Azon a héten péntektől (szept 3) kezdődően volt hasmenésem. Következő hét hétfőn (szept 6) mentem el dokihoz, aki írt Cifloxin-t 5 napra, illetve székletmintát kellett küldeni vizsgálatra. A "poén" hogy hétfőn este már nem volt hasmenésem, vér sem volt a székletben. Az eredmény megérkezett múlthét csütörtökön (szept 9), Campylobacter jejuni. Közben sikerült egy húgycsőgyulladást is összeszednem, így egyúttal pont jól is jött a Cifloxin, ezt végig is szedtem, tegnap fogyott el az utolsó szem. A húgycsőgyulladásom is elmúlt, székletem, hasam azóta már teljesen rendben van, lassan 2 hete. Viszont tegnap a háziorvossal beszéltem és mondta hogy 3 napig még szednem kellene Sumamed tablettát, mert fertőző volt a székletem. Nyilván nem megkérdőjelezem, de értelme lenne már egy újabb adag erős antibiotikumot beszedni úgy, hogy már 2 hete nincs semmi bajom? Ráadásul a Campylobacterre nem is indokolt az antibiotikum, ahogy a labor eredményen is írták, csak súlyos elhúzódó esetekben.

2021. szept. 16. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem hallgass a háziorvosodra. Inkább, mint itt a gyakorin bárkire... Fura hogy igy gondolkodsz...


Ha nem szimpatikus a haziorvos döntése, nem bizol benne, akkor jogod van váltani. Ezt javaslom neked.

Az antibiotikum szedése nem vicc. Előírásnak, orvosi utasitasnak megfelelően kell szedni, hogy ne legyen nagyobb baj, rezisztencia.

2021. szept. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ahogyan írtam is, az első antibiotikumot végig beszedtem amit felírt. Nem kérdeztem, szedtem. Nyilván akkor még voltak tüneteim is, illetve közbe jött a másik amit írtam. De mivel már 2 hete semmi bajom, így ezért furcsálltam a még egy adag erős antibiotikumot. Nem megkérdőjelezem ahogyan írtam is, és szerintem furán sem gondolkodom, csak az a furcsa hogy 2 hétre rá már még egy adagot be kell szednem. De nyilván ezen nem múlik, beszedem majd.
2021. szept. 16. 13:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nincsenek tüneteid de a véreredmények stb nem ezt mutatja. Azt hogy mit hogy kezelnek az az orvosod feladata nem az interneten kell fszságokat olvasni mert azokat többnyire nem hozzáértő orvosok írják
2021. szept. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!