Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, ha apám...

Mit tudok tenni, ha apám beteg és nem akarja beszedni az antibiotikumot annak ellenére sem, hogy egyre rosszabbá válik az állapota?

Figyelt kérdés
Amikor kértem, hogy szedje be még üvöltözött is velem. 70 éves és lehet, hogy tüdőgyulladása van.

2021. márc. 3. 16:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Semmit, hagyd rá, majd vállalja a felelősségét. Felnőtt ember, azt tesz, amit akar. Kivéve, ha demens.
2021. márc. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%

Keverd bele az ételébe.

Ha nem szedi be, akkor ennyi idősen már esélyes, hogy kampec lesz a vége.

2021. márc. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem demens, de nagyon buta az biztos. Mert arra hivatkozik, hogy a sok antibiotikum szedése rezisztenciát okoz. Oké, ez így van. De ő 10 év alatt talán egyszer szedett.


Én most keveredtem ki egy nagyon durva tüdőgyulladásból. Azt hittem nem élem túl, pedig csak 38 éves vagyok. Erre ő is elkapta. Már 5 napja kiváltottam a gyógyszerét és semmiképp nem akarja bevenni.

2021. márc. 3. 17:03
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy antibiotikum nélkül rosszabb lesz az állapota. Mindenesetre hagyd rá. Sok mindent nem tehetsz. Ha nem demens, akkor meg főleg nem.
2021. márc. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem kovidos véletlenül, vagy mi okozza ezt a durva tüdőgyulladást?
2021. márc. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nekem segített az antibiotikum. Ő pedig tőlem kapta el. Ezen filózok mit tehetnék. De sehogy nem tudom meggyőzni. Max. ha nagyon rosszul lesz hívok mentőt. Csak az a baj, hogy én ápolom a lebénult anyámat és ha apuval is történik valami, akkor még mozdulni se tudok semerre anyu miatt. Tehát ha neki baja lesz, az ugyanúgy az én bajom is.
2021. márc. 3. 17:13
 7/19 A kérdező kommentje:
Bakteriális. Covidis tüdőgyulladásra nincs gyógyszer.
2021. márc. 3. 17:14
 8/19 A kérdező kommentje:
Covidos
2021. márc. 3. 17:14
 9/19 anonim ***** válasza:
De bakteriális tüdőgyulladásról van szó? Mert csak azon segít az antibiotikum.
2021. márc. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen, bakteriális. Mint említettem nekem is az volt. Most gyógyultam ki belőle a napokban. Majdnem két hétig lázam volt. Beszedtem először egy dobor Aktil Duot, de az nem segített,majd egy doboz Savulint, az mentette meg az életemet.
2021. márc. 3. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!