Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért kell beszedni mindegyik...

Hansburgner kérdése:

Miért kell beszedni mindegyik tablettát az antibiotikumból, amíg el nem fogy? Ha 2 nap után elmúlik a betegségem, akkor nem baj ha abbahagyom? Az orvosom azt mondta szedjem be mind. De miért?

Figyelt kérdés

2017. aug. 12. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy elmúltak a tünetek nem azt jelenti, hogy meg is gyógyultál.
2017. aug. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha idő előtt abbahagyod ,akkor úgy többet árt mint használ.
2017. aug. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1) A tünetmentesség nem jelenti azt, hogy elpusztult az összes bacid, tehát visszajöhet a betegség.

2) Ha nem szeded végig az antibiotikumot, akkor kiszelektálódnak az antibiotikumra nem érzékeny bacik, aztán használhatatlanná válnak az antibiotikumok.

2017. aug. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
55%
A csomag tartalma pontosan annyi amennyi egy adott baktérium vagy vírus kiirtására elegendő! Ez egy kúra amit végig kell csinálni így lesz hatásos és sikeres!
2017. aug. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem szeded végig könnyen rezisztens lesz a baktérium a gyógyszerre és legközelebb erősebbre lesz szükség.
2017. aug. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy új kutatás bizonyítja, hogy nem kell végig szedni, nemrégiben olvastam, ha már jól érezzük magunkat, akkor abba lehet hagyni.

Olvassatok utána. Kérdés, hogy most melyiknek higgyünk.

2017. aug. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mostanában nagyon trendi lett az oltás,valamint a gyógyszer ellenesség.Naná,hogy ez az új kutatásos hablatyok,mind ezek mellett érvelnek.Ahogy már valaki előttem leírta,attól,hogy jobban vagy,a kórokozók még nem pusztultak el maradéktalanul,és ha nem csinálod végig a kúrát,akkor felesleges volt az a pár szem is,mert amint elszaporodnak a túlélők,megint beteg leszel.
2017. aug. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2 nap után még ne hagyd abba, amúgy tedd azt, amit az orvos mondott.


A cikkről csak az érdekesség kedvéért írtam, mert lehet benne valami igazság, hiszen én már hagytam abba gyógyszert azért is mert hasmenésem lett tőle, és egyszer azért mert nem bírtam lenyelni, nem szedtem egy hétig, csak 3 napig, és mindkétszer rendbe jöttem így is.

2017. aug. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!