Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Beoltottak nyáron, most beteg...

Beoltottak nyáron, most beteg lettem. Nincs magas lázam, csak náthás vagyok, fáj a fejem, viszont se ízeket, se szagokat nem érzek. Honnan tudhatom, hogy covid-e?

Figyelt kérdés

Érdemes megnézetni, ha semmi más tünetem nincs?

Azon túl, hogy rábólintanak, hogy jah, az, vagy jah, nem az, tudnak mást tenni? (Emberek közé nem megyek, nyilván kb. 2 hétig)



2021. szept. 25. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A szag- és ízvesztés lehet jellegzetes, bár, akik COVID-osak voltak, azt mondták, nem is annyira ízvesztés volt, hanem mindennek egyformán pocsék íze volt (keserű, v. mosogatólé v. vmi meghatározhatatlan.)

Ha nem rosszabbodsz, nem biztos, hogy érdemes tesztelni, mivel oltott vagy. (Ha nem lennél oltott, akkor mindenképpen ajánlanám, mert jó, ha az ember tisztában van vele, hogy COVID-os volt, a későbbi esetleges poszt-COVID miatt.) Bár tudományos szempontból lehet, hogy egyébként is érdemes. (Milyen tüneteket okoz a vírus az oltottaknál.) Plusz, lehet, hogy post-COVID oltás után is lehetséges?

Ha esetleg korábban csináltattál antitest tesztet, egy-két héttel a gyógyulásod után ismét csináltathatsz, és ha magasabb lesz az eredmény, mint a korábbi, akkor valószínűleg COVID-os voltál.

Az pedig dícséretes, hogy addig sem mész sehová.

2021. szept. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

milyen rabolintas

pcr teszt ha az pozitiv akkor koronas vagy

ha sajnalod a pcr tesztre a penzt, akkor sose tudod meg milyen nathad van epp most

2021. szept. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Arról szólt a kérdés, hogy azon kívül, hogy megtudom, hogy covid-e vagy sem, van-e bármi más értelme teszteltetni? Mert ha úgysem tudnak segíteni a gyógyulásban akár az, akár nem, én pedig úgy sem megyek sehova, amíg meg nem gyógyulok, akkor mi a gyakorlati értelme a teszteltetésnek?
2021. szept. 27. 08:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyógyszert irhatnak fel, ami az első napokban hatásos.

Valamelyik nap olvastam itt a gyakorin, egy tüneteket mutató ember írta ki. Neki az orvosa ivermectint írt fel. Azt kell szednie és d vitamint nagy dózisban. (Ha már súlyosak a tünetek, ez a gyógyszer kevésbé hatásos.)

Nagyon sok írás van fent az interneten erről, fórumokban is. A vírus szaporodását gátolja, amikor még nincs túl sok a szervezetben. Erre lehet jó a teszt. Persze vannak fals eredmények, a fent említett embernek is negatív lett, de minden tünete koronavírusra utalt🤷.

Gondolom az orvosa biztos ami biztos írta fel neki a gyógyszert a kórelőzményeit figyelembe véve. Nem írta, de lehetett alapbetegsege, betegségei.

Amikor párommal betegek voltunk, (Akkor kezdett terjedni a covid.) Napokig magas láz, erős köhögés és torokfájás, légszomj, izleles, szaglás elvesztése, intenzív fáradtság és gyengeség (pár lépés is kimerítő volt, le kellett ülni), nalam semmire sem múló fejfájás napokig, akkor mi is kaptunk - akkor még -antibiotikumot, megelőzésként. Amikor elvanszorogtunk a rendelőbe (időpontra), azt mondta még nem hallja a tüdő érintettséget, de biztos ami biztos ad antibiotikumot. Még a betegség elején voltunk akkor. 2-3 nap telt el. Azonos tünetek, az orvos szerint még a nyirokcsomóink is ugyan ott voltak bedurranva.

Nálam olyan 2,5-3 hétig tartott és durvább volt. Parom olyan 1,5 hét után jobban lett, de a gyengeség még hetekig megvolt.

Nálam, amikor már jobban lettem olyan 2,5 hét után, álmatlanság jelentkezett. Úgy két hétig olyan fél órákat tudtam aludni egyszerre pár óránként. Naponta olyan 1,5-2 órákat aludtam. Na ez volt ami igazán kikeszitett. Teltek el úgy napok, hogy összesen 2-3 órát aludtam 2 nap alatt.. Olyan fáradt voltam mint még soha életemben. Tompa voltam, nehézkes, zúgott a fejem, rosszul hallottam, már féltem az ejszakaktol. azon voltam , hogy vissza az orvoshoz, amikor egyszer csak elmúlt és újra tudtam aludni. Ez volt a legijesztőbb az egészben.

Eddig is voltam beteg, évente úgy kétszer elkapott vmi, de ez most más volt. Ilyen még nem volt.

Viszont mióta maszkot kellett hordani nem voltunk betegek. Se párom se én. Úgy látszik nálunk bevalik.

Kicsit eltertem a témától.

A lényeg, hogy van egy gyógyszer, amit fel szoktak írni pozitív, tüneteket mutató embereknek. Az elején hatásos sokaknál.

2021. szept. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. szept. 27. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!