Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Eü-sök! Ami fertőtlenít, az...

Eü-sök! Ami fertőtlenít, az segít gyógyulni. De ami csak gyulladást csökkent, az is segít gyógyulni?

Figyelt kérdés

Két gyógyszerész egymás ellenkezőjét állította nekem. Vény nélkül kapható torokcukorka, hatóanyaga: flurbiprofén. Gyulladáscsökkentő, NEM fertőtlenítő. OK, de a gyulladáscsökkentés = gyógyulás, vagy az csak egy tüneti kezelés?

Hozzáértők válaszát várom, köszönöm :)



2021. szept. 30. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindkettő igaz. Ha fertőtlenít,úgy meggátolja a bacik szaporodását,a gyulladáscsökkentő,meg benne van a nevében. Legjobb,ha mindkettőre jó,kombinált dolgot használsz. A gyulladás nem tünet, az betegség. Annak van tünete ( pirosság,duzzanat,meleg tapintat, fájdalom,funkció kiesés - pl.nyelési nehezítettség). Ha a gyulladás megszűnik,megszűnnek a tünetek is, tehát meggyógyulsz ha enyhébb betegségről van szó. De ehhez sokszor antibiotikum is kell ( bakteriális fertőzésnél),hogy a bacik teljesen elpusztuljanak. Ezt meg már az orvos tudni fogja,hogy mit írjon fel.
2021. szept. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hmmm a gyulladás az nem egy gyógyhatású reakciója a szervezetnek, ami pont hogy a gyógyulásért van?
2021. szept. 30. 10:39
 3/9 anonim ***** válasza:

2

De. Egy bizonyos szintig. A láz is azért van,"megfőzi" a betolakodókat. Egészséges felnőtt embernél nem is kell csillapítani 38,5 alatt,én sem szoktam. De ha durva gyulladás van,hegesedés jöhet létre kezelés nélkül és ez bizonyos szerveknél nem jó ( tüdő pl.). Ill.továbbterjedhet más szervekre is. Igazából gyógyszerekkel gyorsabb,kíméletesebb a gyógyulás. De ugye nem mindegy mi,mennyire van begyulladva,mi okozza,etc. Szóval ez kissé komplexebb dolog.

2021. szept. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval pl. ha csak egy kicsit fáj a torkom, akkor nem is érdemes gyulladáscsökkentő cukorkát szopogatni?
2021. szept. 30. 11:15
 5/9 anonim ***** válasza:

4

Hát nézd, egy kezemen meg tudnám számolni,hányszor szedtem bármit is szimpla torokfájásra. :)

2-szer volt komoly bajom vele,de annak voltak durva tünetei ( tüszős mandula majd sok évre rá kezdődő hegtályog). Ha komoly,azt észreveszed és akkor orvos és antibio. Cukorkát szopogathatsz,pl.a Tantum Verde érzéstelenít szóval tök jó. Lehet használ is, mert hamarabb letudod,de legalább nem árt és jobban érzed magad tőle. De anélkül is meggyógyulnál.

2021. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem a cukorkától gyógyul meg :)

Csak az elmélet érdekel, hogy most akkor a gyulladást, ha nem túl erős, kell-e csökkenteni, vagy az pont hogy káros a gyógyulás szempontjából.

2021. szept. 30. 11:24
 7/9 anonim ***** válasza:

6

Ha nem túl erős, nem is szokták kezelni,mert nem okoz olyan súlyos tünetet,tehát nem kell kezelni. Ha súlyosbodik, akkor kell. Mindenesetre jobbulást! En a Septofort tablettát amúgy rendesen ettem pulya koromban mert olyan finom,míg el nem dugták anyáék. :D

2021. szept. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Pfuj én azt utáltam :D olyan felnőttes mentolos íze volt.

Nekem a zseniális nevű Faringosept jött be, ami "csokis" volt.

2021. szept. 30. 12:57
 9/9 anonim ***** válasza:

8

Na én meg azt nem bírtam,pedig csokifüggő vagyok. :D

2021. szept. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!