Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van e a tüdőembóliának műtétte...

Fortissima Finguss kérdése:

Van e a tüdőembóliának műtéttel megszüntethető eljárása??

Figyelt kérdés
Patikus azt mondta telefonon keresztüln hogy most már életem végéig kell szedni ezt a gyógyszert, mármint a vérhígítót és ez nekm ez nem nagyon tetszik. Ezért ha van ilyen eljárás akkor lehet hogy franciaországban ezt meg tudnám csináltatni.

2021. okt. 3. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:

A tüdőembólia (és más hasonló, kóros véralvadáson alapuló betegségek) műtétileg nem gyógyíthatók. Amikor éppen ott van egy embolus egy érben, akkor bizonyos esetekben fel lehet oda nyúlni megfelelő kanüllel, és el lehet távolítani a vérrögöt, de ez a jövőbeni vérrögképződést nem befolyásolja, csak a meglévő vérrögöt szünteti meg.


Ha valakinél már egyszer kialakult egy ilyen kóros vérrög, akkor egy újabb sokkal nagyobb eséllyel fog megint kialakulni, mint egy egészséges emberben. Ezt lehet megelőzni a vérhígító (=véralvadásgátló) szedésével. A vérrögképződés oka (kirakódott koleszterin plakk, érszűkület, öröklött hajlam) viszont általában nem kezelhető, nem szüntethető meg.

2021. okt. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Látom egyes érti amit ir, ezért azt szeretném kérdezni milyen tünetei vannak az embóliának a nehézlégzésen kivül?
2021. okt. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tünetek alapvetően attól függnek, mekkora eret érint az embólia. Minél nagyobb ér záródott el, annál súlyosabbak lesznek a tünetek:


-ha kicsi ér záródott el (mikroembolizáció), akkor bizonytalan és hosszan tartó tompa mellkasi fájdalom, heves szívverés, fulladásos panasz, száraz köhögés, szédüléses roham, esetleg láz lehetnek a tünetek

-ha a lezárt tüdőér közepes átmérőjű, helyi szúró fájdalom, nehézlégzés, köhögés, véres köpet jelentkezik. A panaszok jellemzően nem egyszerre lépnek fel (ez az első esetre is igaz), láz akár napok múlva is kialakulhat

-ha a főtörzs artériában áll meg a trombus, a tünetek hirtelen kezdődnek és elég masszívak. A klinikai tünetek: erős mellkasi fájdalom, köhögés gyakran véres köpettel, nehézlégzés, szapora légzés, szapora szívverés, légszomj, zihálás, mindkét oldali lábduzzanat, verejtékezés, hidegrázás, halálfélelem, ájulás.

-ha a tüdőartéria mindkét főtörzse elzáródik, az azonnali halált okoz (általában még akkor is, ha kórházban történik a dolog, mert a hagyományos újraélesztő módszerekkel ebben az esetben nem indítható újra a keringés)


Nem vagyok orvos egyébként, az első válaszomat magamtól írtam, ezt a Webbetegből másoltam minimálisan szerkesztve.


[link]

2021. okt. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!