Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nehézlégzés, pánik?

Nehézlégzés, pánik?

Figyelt kérdés

Hajnali 2 óra körül elmentem zuhanyozni (mindig ilyenkor szoktam, éjszaka dolgozom otthon, kb. 1 órás dolog, aztán alvás). Semmi gond nem volt egésznap, de zuhanyzás közben rámjött egy nehézlégzés. Ahogyan pánikoltam, egyre rosszabb lett, de végül nyugtattam magamat és jobb lett. Nem volt fájdalom, csak nehézlégzés. A pánik attól jött, hogy van egy láb sérülésem, de nem kapok véralvadás gátlót, és napok óta ezen izgulok, hogy nem-e kellene, mert elvileg nem kell, ha nincs fix rögzítés (ortopéd doki nem említette, hogy kellene, igaz, nem is kérdeztem). Egyébként a lábam alapból nem fáj, nem igazán látszik nagyobbnak sem, csak a sérülés helyén (térd). Egyből az volt bennem, hogy ez egy tüdőembólia... Aztán sokat enyhült, de a félelem miatt nem múlt el teljesen. Elmentem reggel 6 körül inkább az ügyeletre. Vérnyomás + pulzus magas volt, elsőnél csak a 150-et mondtak (a többi értéket nem), pulzus 110-120. Véroxigénszint 100 volt, EKG sem muatott semmit. Itthon én is néztem a szaturációt 95 és 98 között volt, pulzus 80-90. Doki is mondta, hogy ez pánik lesz, a félelem miatt volt. Adott 2 gyógyszert, ami a pulzust és a vérnyomást leviszi, szopogatni kellett. 2-3 perc alatt 140-re ment le, itthon már csak 132 volt (vérnyomás), pulzus 100 körül volt, szóval csökkent folyamatosan. Említettem neki a sérülést, meg hogy márciusban COVID-os is voltam, de azt mondta, ez egy pánikroham (volt már hasonló kb. 2 éve, akkor azt hittem, infarktust kaptam, de az ügyeleten azt mondták, nincs baj).


Hiába voltam dokinál, kicsit még mindig parázok és ilyenkor enyhén rámjön ez a dolog, ha nem gondolok rá, akkor elmúlik. Ráadásul mostanában elég kimerült is vagyok, alig alszom a meleg és a lábam miatt.


Tényleg csak pánik, embólia vagy egyéb más komoly kizárható?



2021. júl. 9. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Tipikus pánikrohamok, ne gondolj ilyenekre, ha nem stresszelsz majd rendbejössz.
2021. júl. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
132/88 volt most a vérnyomás, bár nagyon meleg van és sajnos most sem aludtam ki magamat.
2021. júl. 9. 13:13
 3/6 A kérdező kommentje:

A pulzus pedig 98 volt, bár a vérnyomásmérővel az mindig több, mert idegesítva lüktető érzés és a szorítás. Vérnyomásmérővel 75-85 között szokott lenni.


Egyébként most jobban érzem magamat már.

2021. júl. 9. 13:14
 4/6 A kérdező kommentje:
*pulzoximéterrel szokott 75-85 lenni.
2021. júl. 9. 13:15
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként 27 éves férfi vagyok. :)
2021. júl. 9. 13:31
 6/6 A kérdező kommentje:
127/87, kezd jó lenni. Amikor mértem, újra volt egy kis nehézlégzés, szinte biztos, hogy ez valami pánik vagy stressz.
2021. júl. 9. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!