Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epilepsziásként lehetek...

Epilepsziásként lehetek kisgyermeknevelő vagy óvodapedagógus?

Figyelt kérdés
12 éve kezelnek epilepsziával, ez idő alatt "csak" négyszer volt eszméletvesztéses görcsrohamom, mindig ébredés után. Gyógyszert szedek reggel és este. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy kizáró ok, ez is krónikus betegség.

2021. okt. 6. 16:43
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
20 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha van szakorvosi javaslatod, amiben az orvosod nyilatkozik arról, hogy az ő megítélése alapján alkalmas vagy a munkakörre, akkor van esélyed rá, hogy átengednek az alkalmasságin.
2021. okt. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Erre kizárólag orvos tud választ adni, de én is úgy tudom, mint az ismerősöd: maga az epilepszia kizáró ok, hiszen iszonyatos felelősség gyermekre vigyázni, ellátni. Ott egyetlen perc "üresjárat" se lehet.

Az epilepszia pedig nincs tekintettel az élethelyzetekre, mikor nem veszélyeztethetsz valakit az eü. állapotod miatt. Van, aki egy év tünetmentesség után akár jogsit is kaphat, de neked is csak szakorvos mondhat frankót: ahány epis, annyi "eset". Én pl. a kezembe sem vennék

egy kisgyermeket, nálam egy nap akár 3-4szer is zár az áramkör. (GM)


Biztosan nagyon szigorúak a feltételek, de próbáld meg: sok sikert! Egészséget, tünetmentes szép napokat!

2021. okt. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tagadd le . Én sem mondom senkinek. Különben sosem lesz munkád
2022. dec. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!