Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet hogy felment...

Mitől lehet hogy felment 25-re a vércukrom?

Figyelt kérdés
Inzulinrezisztens vagyok már jó pár éve volt, hogy egy-két nagyobb evésnél felment 13-ra a vércukrom például, de most megmértem mert olyan fura volt nekem hogy egész nap pisilek, meg iszok, és mikor megláttam hogy 25 elkapott a pánik. Igaz ma relatíve sokat ettem/ittam beteg is vagyok, meg borzasztó stresszes az elmúlt napokban. Megmértem rá 2 meg 10 percre 24, és utána 22.5 szóval ment lefele. Akkor még nem vagyok cukorbeteg, vagy még ez javítható? Az utóbbi időben nagyon elengedtem magam, főleg a stessz miatt evéssel vezettem le. De nagyon be vagyok pánikolva.

2021. okt. 6. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Szedd össze magad, amíg tudod, csak te segíthetsz magadon senki más!

Ilyen magas cukorértékkel könnyel elgombásodhatsz, tönkre mehet a látásod, ha tartósan magas, be is kómázhatsz...

Iktasd ki az étrendedből teljesen a húsokat, zsírban/olajban sült dolgokat, mindent, amiben cukor, liszt van, krumpli, rizs - ezeket mind kerüld!

Főleg zöldségeket fogyassz, azok nem viszik fel a cukrodat, gyümölcsöt is inkább csak mértékkel. Gondolom nem kevés felesleg van rajtad, közhely de igaz, fogyj le és akkor a cukorszinted is rendeződni fog.

Minden étkezés után menj el félórát sétálni, a testmozgás önmagában leviszi a megemelkedett cukorszintet. Fogyassz króm tartalmú kajákat naponta (pl. zöldborsó, földimogyoró), mert a krómhiány is okoz inzulinrezisztenciát.

Nekem anno ezek segítettek, nekem is volt régen 35-ös szint is, 12 éve. Mondjuk én nagyon elszánt voltam és betartottam ezeket a dolgokat amiket most leírtam és egy hónap alatt rendbe jöttem. Az volt a karácsonyi ajándékom. :)

2021. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
"Akkor még nem vagyok cukorbeteg" De. Ez már kő kemény cukorbetegség. Mitől ment fel? A cukorbetegségtől. Ez ilyen. Nem pánikolni kell, hanem holnap orvoshoz menni. Addig meg sok vizet inni. Meg diétázni. Ha cukorbeteg vagy, és nem diétázol, akkor 25 mmol/l is lehet a cukor.
2021. okt. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
91%
Egyszer-egyszer felmehet sajnos ilyen magasra, de nem normális, bár ha inzulin rezisztens vagy, akkor igen. Csodálom azt, hogy nem voltak idegrendszeri tünetek. Orvostól kellene tanácsot kérni, hogy ilyenkor mi a teendő, de sok vizet kell inni, az segíti a vér higítását.
2021. okt. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz kell menni gyorsan és már tegnaptól szigorúan diétázni, de ezt majd ő úgyis mondja!
2021. okt. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Kertem beutalot vizsgalatra, es reggelre lement mar 12-re bar valoszinuleg a stressz, es az influenza is felnyomta nalam azt mondta a doki. Elkezdek dietazni, es sportolni.
2021. okt. 7. 09:44
 6/9 A kérdező kommentje:
Akinek viszont barmi kaja otlete/ eletmod tippje van szivesen hallgatom. :)
2021. okt. 7. 09:44
 7/9 anonim ***** válasza:
2021. okt. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet a diéta már önmagában nem elég, s el kellene kezdeni szedni metformint. De ezt a diabetológussal|belgyógyásszal kellene majd megbeszélni.
2021. okt. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 Igen ettől én is tartok, mert az utóbbi pár hónapban tényleg nagyon "szar" mód ettem. Most hogy lement a vércukrom, és ma nem is ettem semmi olyan nagyon szénhidrátdúst is 12-14 között ingadozik. Persze tudom kell egy idő neki mire beállna meg diéta meg esetleg gyógyszer. Én csak attól félek, hogyha nagyon kiugrik nehogy szurizni kelljen magam. Persze tudom késő már aggódni, de inzulintermelésem biztos hogy van különben nem ment volna le 26 reggelre 12-re, meg akkor már rég bekómáltam volna.
2021. okt. 7. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!