Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez esetben szükseges gyógyszer...

Ez esetben szükseges gyógyszert szedni folyamatosan?

Figyelt kérdés

Pár hónapja voltam háziorvosnál, aki mért pulzust vérnyomást. A pulzusom 80 volt amire irt fel nekem bétablokkolót (Betalocot) aminek később kardiológus tanácsára abbahagytam a szedését. Pár héttel később pánikszerű roham tört rám, magas pulzussal, nagyon megijedtem mivel soha nem tapasztaltam hasonlót, azt hittem infarktusom van. Bevittek megvizsgáltak, minden rendbent találtak. Semmi szervi baj.

A leletre annyit irtak, hogy: “Konzekvensen magas pulzus esetén Betaloc helyett javasolt fél tabletta Concor 5mg.”

Tehat folosleges szednem allandoan, ha nincs bajom, viszont ha magas lenne bevehetek belole?



2021. okt. 21. 13:51
1 2
 11/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
80as pulzura minek gyógyszer? Ott valami nem stimmel. 85ig normális, de életkortól is függ, hogy ezen felül mennyi a normál, 100 is lehet normális. Béta blokkolót biztosan nem erre kaptad.
2021. okt. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A klinikum szerint 90bpm-ig normális , vannak akik inkább 80bpm-et mondanak a határnak , a testmozgás , légzéstechnika , sokat segítene , esetleg valamilyen természetes nyugtató szer pl citromfű tea stb
2021. okt. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

20 eves vagyok, nem vagyok elhizott, konditerembe szoktam jarni.

Egy rohadt fejfajassal mentem orvoshoz.

Amint felirtak nekem ezeket azonnal elkezdtem stresszelni ezen, tulzasba vittem es kozrejatszott szerintem ezahhoz hogy akkor a pulzusom felment a panikroham miatt. Elotte sose mentem orvoshoz. Azota meg minden kis apro elvaltozast eszreveszek mar keresek ra. Csak artottak ugyerzem. Egyedul talan a vernyomasossal nincs bajom, hisz az ha ingadozik kell, habar azt se akarom elfogadni meg azert fura mrtt a csaladba se volt magas senkinek. Es ez az ingadozas akkor derult ki nalam mikor az osszes kollegam covidos volt, csak engem nem teszteltek. En arra is gondoltam hogy az lehettem es amiatt volt a kiugras, es attol tartok hogy ha tenyleg ez allt a hatterben akkor lehet kar a gyogyszer

2021. okt. 21. 22:42
 14/16 anonim ***** válasza:

Fejfájással mentél orvoshoz? Ez furcsa, azzal nem szoktak.


Szerintem, ha lesz (remélhetőleg nem) újabb pánikrohamod, akkor érdemes bevenni. Akkor sem úgy kell erre tekinteni, hogy beteg a szíved, hanem úgy, hogy a nagyon erős szorongás nagyon feltolja a pulzust, ezt jobb ilyenkor levinni.

2021. okt. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Énis így gondolnám, hogy akkor lenne célszerű, hisz a leletbe is azt irták hogy magas pulzus esetén. Csak ugye én elkezdtem rendszeresen szedni, viszont hiába bevettem a pánikroham esetén ugyanúgy felszaladt pár percig, majd ismét orvoshoz mentem. Ekkor mar ugy irtak fel hogy reggel fél szem, meg mellé panangint.

Viszont ekkor en nem sejtettem hogy ez panikroham lehet

2021. okt. 21. 23:04
 16/16 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne pszichiáterhez elmenni. Pánikroham esetén leginkább neki feladata eldönteni a szükségességét. (fel is írhatja)
2021. okt. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!