Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt nevezik depressziónak? Ha...

Ezt nevezik depressziónak? Ha igen gyógyszerekkel lehet változtatni ezen?

Figyelt kérdés

27 éves aktív életmódot élő fiatalember vagyok; dolgozom, rendszeresen edzőterembe járok.

Már évek óta ezen a kettőn kívül egyszerűen semmi máshoz nem érzek hajlandóságot, affinitást, nincs kedvem kimozdulni, ha valakik találkozni akarnak velem mondjuk kikapcsolódni egy kicsit, a legtöbb esetben igyekszem lemondani. A munkahelyemen úgy ahogy elbeszélgetek az emberekkel, de azon kívüli programokhoz stb. nincs senkivel kedvem, sietek haza legfeljebb a ház alatt lévő edzőterembe megyek le.

Ezeken kívül fekszek az ágyamban és filmezek a laptopomon... Nem alkoholizálok és nem szedek semmilyen gyógyszert, vitamin hiányom sem lehet, sportszerűen is táplálkozom. Valójába sportolni is azért kedztem el, hogy hátha az enyhít ezen a passzivitáson, de úgy látszik nem.

Talán szociális depresszió ez???


Köszönöm előre is aki elolvasta és valami válassszal is megajándékoz...



2014. nov. 16. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Depresszió sokféle van. Gyógyszeres kezelés csak depresszió maior, és bipoláris depresszió esetében lehet indokolt. A többinél elegendő a pszichoterápia.
2014. nov. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ. Nyomaszt az, hogy passzív vagy, vagy elégedett vagy az életeddel? Irigykesz mások boldogságára? Rosszabbul érzed magad, ha szép az idő, és mindenki vidám és társasággal van? Vannak céljaid, vagy úgy érzed reggel, hogy nincs értelme felkelned? Vannak alvási panaszaid?

Én személy szerint elmennék egy pszichológushoz, vele aránylag könnyen kideríthető, miről van szó. Az itteni találgatás pedig elég félrevezető szerintem.

2014. nov. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Érdemes felhívnod az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes számon, vasárnap kivételével minden nap elérhető 9-21 között Telekom és T-mobile számról (fülkéből is). Itt segítséget kaphatsz, mi lehet a probléma, hogyan változtathatnál, hogy jobb legyen.
2014. nov. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!