Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pakoló munkától erős derékfájd...

Pakoló munkától erős derékfájdalom?

Figyelt kérdés

Két hónapja dolgozom még csak ezen a helyen, de az utóbbi két hétben a megnövekedett munkatempó miatt (közeleg a karácsony) borzasztóan elkezdett fájni a derekam.

Földről kell derékmagasságba emelnem 18 kilóig napi több száz csomagot, sokszor folyamatosan lehajolva kell dolgoznom.

Az a baj, hogy hiába próbálok guggolásból emelni, akkor is olyan gyorsan kell dolgoznom, hogy nem tudok megállni “pihenni”, érzem hogy túlerőltetem jelenleg magam.

Könnyebbé tudom ezt valahogy tenni? Vagy jobb lesz később, csak nem szoktam még hozzá? :) Kenjem valamivel, az segít hosszabb távon is?

Nem szeretnék felmondani természetesen.

50 kilós nő vagyok. Igen, tudom hogy pudding vagyok, de gyakorlatilag délután 4-kor haza esek, és kb sírva kúszok be az ágyba, úgy fáj.



2021. nov. 4. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó tanács, dolgozz azon, hogy helyesen emelj (igen, fogd fel úgy, mint egy edzést). A többi megoldódik idővel, mert egyre edzettebb leszel. ;)
2021. nov. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

1.: Meló előtt sport bemelegítőkrém.

2.: Otthon gerinctorna.

3.: [link]

2021. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha fáj, pihentetés kell neki. Ha már elmúlt a fájdalom akkor lehet dolgozni azon, hogy helyesen végezd a mozdulatot. Valamilyen core tréning sem ártana.

Vigyázz a gerincedre. Jobbulást!

2021. nov. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gerincsérvet is simán tud okozni, amit csinálsz. Sok embernek van attól "csak" becsípődve. És az pont akkor jön elő, ha "pudingként" nem a gerinc körüli izmok tartják a derekad. Két csigolyád között a nyomás miatt túl kicsi lesz a hely, az kinyomja a trutyit a porckorongból, az meg nyomja az ideget, azért fáj. Egyébként erős embereknek, élsportolóknak is lehet ez gyenge. Füzőt tudsz hordani esetleg emeléshez, szedni gyulladáscsökkentőt, pl. Cataflam (csak kúraszerűen szabad, mert tönkreteszi a májad), és szorgosan járni gyógytornára. Sztk azt hiszem 10 alkalom van ingyen, ahol megtanítják helyesen. Háziorvostól kérhetsz beutalót a reumatológushoz. Sajnos ha elhanyagolod, akár bele is lehet rokkanni. A helyedben táppénzre mennék, amíg tart a gyulladás, s másik munkát keresnék. De a legfontosabb a gyógytorna. Komolyan.
2021. nov. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na, az SZTK-s gyógytornát hagyjuk! Olyat a neten is találsz. A reumatológus a másik fele. Kellene egy MR, utána az mutatja meg merre kell indulnod. Addig a deréköv tényleg segíthet.
2021. nov. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!