Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ingadozó vérnyomás mennyire...

Ingadozó vérnyomás mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Huszas eveim elejen jarok, sokat stresszeltem az elmult ket evben csaladi okok miatt. Elmentem egyszer a kardiologiara, ahol volt 24 oras Holter vizsgalat.

Ezek voltak az eredmények:


2021.03. 23.: ABPM: sikeres mérés 94%.

Átlag RR 125/62 Hgmm, 66/min.

Max.: 154/82 HGmm, 87/min.

Min.: 104/46 Hgmm, 49/min.

Systoles hypertoniás időindex 19 %.


Tehát nem tartósan magas csak némi ingadozás van. Erre szedek 2,5mg Coverexet. Altalaban 100-125/60-70 mérek magamnak. Fun fact, hogy én még gyógyszer szedése előtt sem mértem magamnak sokat, ezért nem tudom hogy esetleg beteg lehettem mikor mértek vagy sósat ettem vagy a stressz miatt. Na mindegy, a kérdés az, hogy ennek lehetnek valami veszélyei az egészségemre?

A családban senki sem volt vérnyomásos beteg. Én sem vagyok elhízva, ami növelné az esélyeket



2021. nov. 5. 10:02
 1/3 A kérdező kommentje:
?…
2021. nov. 5. 13:03
 2/3 Pikacsu5 válasza:
Ha néha ingadozik,csak akkor szeded az orvosságot?Mert alapból a vérnyomásod tökéletes.Sok minden miatt ingadozhat,lehet front,stressz,betegség...Szerintem ha tartósan ingadozik,akkor kellene szedned rá gyógyszert,ezt nem írtad.Esetleg próbálj erről az orvosoddal beszélni
2021. nov. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Folyamatosan szedem a gyógyszert.

Nincs semmi mas betegsegem, az teny hogy a strssz sajnos az elmult ket evben nagyon sokat jelen volt.

Altalaban en a gyogyszer elott is jokat szoktam merni, sot sokszor inkabb alacsonyat.

Gondoltam arra is hogy egy napig nem veszem be de szerintem akkor nem lenne valós eredmény mivel gondolom ez nem urul ki egy nap alatt a szervezetemből.

Lehet elkene menni ujra egy magan dokihoz

2021. nov. 7. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!