Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek az probléma, ha...

Szerintetek az probléma, ha valaki nem akarja az oltást?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van egy fiatal, egészséges ember, egyszer már átvészelte a Coronavírust minden komolyabb tünet nélkül és áltolánosságban se egy beteges ember. Ez az ember nem volt olyan állapotban, hogy bármilyen orvosi ellátásra szoruljon, tehát nem terheli az egészégügyet.


Nem akarja az oltást, arra hívatkozva, hogy ő amúgy se egy nagy rajongója a gyógyszereknek, ill. attól se nagyon repes, hogy az oltást 6 havonta "frissítenie" kéne. Szóval szerintetek ez az ember, ha nem akarja beoltatni magát az érthető, vagy szerintetek kötelető mindenkinek beoltatni magát, tudván, hogy neki ez nem jelente szinte semmi előnyt, csak több fölöslege anyagot nyomnának a szervezetébe?



2021. nov. 16. 21:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem, teljesen rendben van.
2021. nov. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
18%
Azt csinál, amit akar, amíg nem teszik kötelezővé. De az indok akkor is sántít, még ha nem ismeri el. Attól, hogy egyszer átesett rajta enyhe tünetekkel, a következő körben még simán lehet súlyos, sőt, akár bele is halhat.
2021. nov. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

#2

Ilyen felfogással, akkor minek él az ember egyáltalán?

Ma kimentél az utcára, haza is értél épségben, de lehet, hogy holnap a járdán elüt téged egy autó, vagy a fejedre esik egy tégla és ott maradsz, nem érsz haza épségben.


Komolyan, az ilyen negatív, pesszimista felfogásúak minek szólalnak meg egyáltalán? 🤔

2021. nov. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

M.o ez a legnagyobb probléma.A probléma az,nem úgy fogynak a vakcinák ahogy ezt az ebből üzletet csinálóknak megfelelne .

O.Viktor kijelentette,van 10 millió vakcinánk és hamarosan érkezik még 5 millió. Az nem kellett,és nem is kell amit az EU küldene.

Azon nincs többszörös haszon.Most mindent a nem beoltottakra háritanak.Ha ez védő oltás lenne,mint pl. a tbc elleni,akkor nem halnának meg annyian,ahogy a napokban.

2-3 x beoltottak kerülnek újból covidba,az kórházba is .

Nem hiszem ,hogy értem aggódna M.o.kormánya.

2021. nov. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Ui.: kérdező, dettó én is ugyanez vagyok, mint amit leírtál, azzal a különbséggel, hogy nekem fogalmam sincs, hogy egyáltalán átestem-e ezen a víruson, mert semmi bajom sincs, nem is volt, amióta van ez a cirkusz.
2021. nov. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%

3: Ennyi erővel minek bekapcsolni minden egyes alkalommal a biztonsági övet, ha egyszer véletlen elfelejtettem és nem lett semmi bajom?


Nem vagyok sem negatív, sem pesszimista, de nekem alap, hogy amit meg lehet előzni, azt megelőzöm. Ezért adattam be mondjuk a HPV elleni védőoltást, ezért járok el rendszeres méhnyakrákszűrésre, ezért kapcsolom be a biztonsági öbvet az autóban stb.

2021. nov. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
24%

#4

Milyen haszon? A kormány megveszi a gyógyszergyártótól, így utóbbinak lesz rajta haszna. Ezután a kormánynak nincs haszna, ha te beadatod, mert te nem fizetsz érte..

2021. nov. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Én se akarom az oltást. Probléma, mert fizetés nélküli szabadságra fognak küldeni. Ha valaki azzal vádol, hogy miattam terjed a járvány, én megkerdezem tőle, honnan tudja, hogy nem azoknak volt igaza, akik azt mondták, hogy járvány aktív szakaszában tilos oltani a mutációk miatt és honnan tudja, hogy a mutánsok nem az oltás miatt terjednek?
2021. nov. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%
Nem
2021. nov. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
12%

Ha fiatalabb vagy, akkor nem baj szerintem, mert úgy is kevés eséllyel kerülsz kórházba, szóval nem terheled az eü-t. Persze jobban tudod terjeszteni a vírust, amennyiben elkapod, viszont ha csak nem zárunk le mindent, akkor terjed úgy is, szóval nem fog az annyit számítani.


Ui:

Azért mellékesen megjegyezve, ha 40+ lennél, akkor nem lenme elfogadható, hogy nem oltod be magad, ha csak nem jársz évente orvoshoz és ő azt mondja, hogy teljesen egészséges vagy (de szinte senki nem jár itthon el így, mert nálunk valamiért nem menő figyelni magunkra), mert nagy eséllyel lehet valami kezeletben betegséged a háttérben és ez miatt nagyobb eséllyel terheled az eü-t.

2021. nov. 17. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!