Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ureaplasma kinek , hogy...

Ureaplasma kinek , hogy sikerult kezelni ?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tegnap kaptam meg az eredményt. Ureaplasmam van … sajnos semmilyen tünetem nem volt , nekem es a férjemnek sem. Ki tudja mennyi ideje hordozta valamelyikünk .. kinek sikerült hamar kigyógyulni belőle? Kaptam antibiotikum kezelést . Kinek milyen gyógyszerrel sikerült ez lekűzdeni?
2021. nov. 17. 10:35
 1/8 anonim válasza:

Ez miért nem az egészség kategóriában van kiírva?

Odavaló kérdés.

2021. nov. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az ureaplasma elég érzékeny az antibiotikumokra, nem nagyon van még itt az országban rezisztens törzs. Egyébként manapság kezdik megkérdőjelezni, hogy pathogen, vagyis betegséget okozó baci-e egyáltalán.
2021. nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat , nem használatam gyakran ezt a felületet és bizonyára nem vettem észre hogy milyen kategóriába teszem be .
2021. nov. 17. 13:03
 4/8 A kérdező kommentje:
Elkezdtem én is olvasni pubmed es Science direct-en ezzel kapcsolatosan . Annyit tudtam meg, hogy az immunrendszer erősségével is összefüggésben van, valamint teljesen “gyógyult” nem lesz a kezelés után sem a beteg , kiújulhat .
2021. nov. 17. 13:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Kiújulhat, mint elég sok fertőzés, pl candida, bakteriális vaginózis. Egyéni érzékenység, hogy valakinek gyakran kialakulnak ezek vagy az immunrendszere leküzdi és nem jön vissza. Gondolom te is hallod az ismerőseidtől vagy akár itt a gyakorin is ha olvasgatsz van olyan nő, akinek nagyon gyakran alakul ki hüvelyi fertőzése, de van olyan, akit elkerül egész életében. Szerintem ne féljetek tőle, hogy nem tudtok tőle megszabadulni, mert ahogy írtam ma már nem is nagyon tekintjük STD kórokozónak.
2021. nov. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon megijedtem egyik ismerősöm lassan fél éve antibiotikumokat szed és nem szeretkezik a párjával a fertőzés miatt. (Ami ugye a fiúnál mindig negatív csak a csajszinál van probléma) az én dokim nem írt fel több hetes antibiotikum kezelést csak azitromicint és féltem, hogy nem lesz “elég” ez a kezelés.
2021. nov. 17. 13:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Eleg lett vegul? :)
2022. jan. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem , ma kaptam meg a masodik kurat, ez 14 nap lesz
2022. jan. 7. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!